Ciekawe informacje

używany crossover

Używany crossover klasy miejskiej – czy warto go kupić?

Na zakup używanego crossovera decyduje się wielu kierowców w Polsce. W 2020 r. tego typu auta znajdowały się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Co sprawia, że są popularne?

Crossover klasy miejskiej – czym się wyróżnia?

Crossover to rodzaj samochodu osobowego, w którym połączono cechy wielu segmentów nadwoziowych ze szczególnym naciskiem na SUV-y. Auta te odznaczają się bardzo przestronnym wnętrzem, w którym znajdują się miejsca dla co najmniej pięciu osób – licząc z kierowcą. Ponadto są wyposażone w napęd na cztery koła albo napęd na przednie koła, a w stosunku do standardowego samochodu osobowego mają zwiększony prześwit. Na pierwszy rzut oka crossover nie różni się od SUV-a.

Crossover klasy miejskiej – dla kogo?

Crossover klasy miejskiej jest samochodem dedykowanym przede wszystkim tym osobom, które potrzebują więcej przestrzeni niż w samochodach segmentu A. Modele takie jak np. Ford EcoSport doskonale zdają egzamin w roli pojazdów dla całej rodziny – można poruszać się nimi zarówno po mieście, jak i wyjeżdżać w dłuższe trasy. Zakup crossovera warto rozważyć też w sytuacji, gdy często trzeba sobie radzić w trudnych warunkach, np. na obszarach górzystych.

Crossover klasy miejskiej – jakie ma zalety?

Wygoda i komfort to główne przesłanki, które w opinii ekspertów z salonu Autoplaza wpływają na podjęcie decyzji o nabyciu crossovera klasy miejskiej. Tego typu samochody wyróżniają się modnym i nowoczesnym designem. Z uwagi na wysokie lądowanie kierownicy zapewniają osobie prowadzącej lepszą widoczność. Napęd 4×4 ułatwia natomiast pokonywanie trudniejszych tras i rozmaitych przeszkód. Crossovery dobrze się prowadzą się przy większych prędkościach i znakomicie sobie radzą w warunkach miejskich dzięki odpowiedniej dynamice. Trzeba się jednak liczyć z większym wydatkiem przy zakupie oraz ze zwiększonymi kosztami utrzymania samochodu, za które w głównej mierze odpowiada większe spalanie. Warto zatem zastanowić się, w jakich warunkach auto będzie najczęściej używane.