Ciekawe informacje

meble z drewna

Czy warto zamówić meble wykonane z drewna?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup mebli do domu, czy do biura to zawsze musimy mieć na uwadze to, że będą one z nami przez wiele lat. Warto więc postawić na produkty, które będą charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością, wysoką estetyką i świetnym komfortem użytkowania.

Jakie są największe zalety mebli drewnianych?

Jedną z największych zalet jest to, że meble z drewna są niezwykle trwałe. Jeśli będą prawidłowo i regularnie konserwowane to swoją formę i właściwości zachowają przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Kolejną specyficzną cechą jest ich unikalność. Każdy element zestawu może mieć inny układ słojów i nieco inne zabarwienie. Kupując więc meble drewniane, będziemy mieli pewność, że zamówiony przez nas model, nie ma na rynku swojego odpowiednika.

Naturalność to kolejna bardzo ważna korzyści dla użytkowników. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że drewno jest zdrowa, a dodatkowo do wykończenia wykorzystuje się wyłącznie lakiery ekologiczne. Ten surowiec ma również właściwości antystatyczne, więc nie przyciąga kurzu i polecany jest szczególnie alergikom.

Naturalne tworzywo cechuje się również ponadprzeciętną elegancją. Nie matowieje i nie odpryskuje, tak jak to jest w przypadku mebli wykonanych z MDF lub płyty wiórowej. Swoje walory estetyczne zachowuje na wiele długich lat.

Ostatnio bardzo ważną zaletą jest uniwersalność, ponieważ meble drewniane doskonale łączą się z każdym tworzywem i można je wykorzystać w dowolnym wnętrzu. Świetnie sprawdzą się zarówno w salonie czy kuchni, jak i lokalach usługowych.

Dodatkowo meble z drewna można łączyć ze szkłem i metalem, aby tworzyć niecodzienne aranżacje. W niektórych przypadkach wystarczy tylko wymienić stare tekstylia i dodatki na nowe, aby uzyskać nowe oblicze wnętrza.

Czy warto zainwestować w meble drewniane?

Meble zaprojektowane z takiego materiału jak drewno są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Żeby jednak przez długi czas utrzymać ich wysokiej klasy wygląd, należy je właściwe pielęgnować za pomocą specjalnych olejków, które dodatkowo zapewniają olśniewający blask.

Tego rodzaju produkty znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Mogą być umieszczone w salonie, sypialni, jadalni czy biurze. Można zdecydować się na gotowe komplety albo zamówić pojedyncze egzemplarze, takie jak komoda, szafka, stół czy krzesła.

Mogą być wykonane w stylu klasycznym w prostym kształcie ze zdobieniami albo nowoczesnym z geometrycznymi bryłami i bez dodatkowych kosztów. Każdy klient może także zdecydować się na meble na zamówienie, aby idealnie zagospodarować całą wolną przestrzeń.