Ciekawe informacje

brama garażowa

Czym się kierować wybierając bramy garażowe?

Każda osoba, która ma swój własny garaż, zazwyczaj jaka brama garażowa w jego przypadku sprawdzi się najlepiej. Zdecydowanie najważniejszą cechą, która odróżnia od siebie dane bramy garażowe, jest sposób w jaki są one otwierane. Zanim zdecydujemy się na zakup danej bramy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów, takich jak na przykład komfort użytkowania, estetyka, termoizolacyjność, jak również rodzaj zabezpieczeń przed włamaniem. Oczywiście bardzo ważna jest również cena, a obecnie znajdziemy bramy garażowe Katowice w różnych cenach.

Czym powinniśmy się kierować wybierając bramę garażową?

Obecnie na rynku, możemy znaleźć wiele różnego rodzaju bram garażowych, także każdy bez problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Jednak, możemy zauważyć, że w ostatnim czasie zdecydowanie najpopularniejsze są bramy garażowe segmentowe. Bez względu na to, na który rodzaj bramy garażowej się zdecydujemy, zawsze musimy kierować się pewnymi kryteriami, które pomogą nam uniknąć dodatkowych kosztów, czy też sprawią że nie będziemy mieli kłopotów przy montażu. Bardzo ważnym parametrem, bez wątpienia jest wysokość nadproża, a więc miejsca od krańca górnego otworu wjazdowego do sufitu w garażu, jaka sięgać powinna minimum 210 mm, żeby nie było problemu z używaniem bramy, niezależnie czy robimy to ręcznie, czy też automatycznie. Bardzo ważna jest także szerokość węgarek, a zatem wewnętrznych bocznych miejsc od krawędzi otworu wjazdowego aż do garażowych ścian. 

Brama garażowa uchylna

Brama garażowa uchylna, jest zdecydowanie najczęściej stosowaną bramą, która prowadzi do pomieszczenia przeznaczonego dla tylko jednego samochodu. Kiedy brama jest podnoszona, to wówczas płyta ulega przemieszczeniu ku sufitowi, za pomocą sprężyn, dzięki czemu możemy swobodnie zagospodarować tylne miejsce na ścianach bocznych. W tym miejscu, możemy na przykład umieścić półki z akcesoriami do przeprowadzenia różnych napraw samochodu, czy też innych urządzeń. Pośrodku bramy garażowej uchylnej, widoczne jest miejsce na klucz do zamka, który uruchamia system ryglowania, jaki to jest zdecydowanie najczęściej jedno bądź dwupunktowy. 

Bramy segmentowe – boczna oraz górna

W zależności od miejsca, gdzie znajduje się napęd bramy, to brama segmentowa może być otwierana na bok, czy też do góry. Otwieranie bramy na bok, zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w tych garażach, gdzie brama jest często otwierana oraz zamykana, aby dana osoba mogła wygodnie przejść. Wówczas żeby dostać się do garażu to nie musi się ona schylać.