Ciekawe informacje

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – jak działa i na czym polega?

Depilacja laserowa to skuteczna i równocześnie bardzo popularna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Dzisiaj zaczniemy od podstaw i wyjaśnimy najważniejsze kwestie związane z tego typu depilacją, tak abyś samodzielnie mogła/mógł stwierdzić czy właśnie na ten zabieg warto wybrać się do kliniki urody.

Na początku trzeba zaznaczyć, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i charakteryzującym się wysoką skutecznością. Pamiętaj jedynie, żeby wybrać profesjonalną klinikę urody oraz, że osiągnięcie trwałego efektu wymaga wykonania kilku zabiegów.

Jak działa depilacja laserowa?

Podczas depilacji specjalistyczny laser generuje wiązkę światła, która trafia do cebulek włosów. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik włosa czyli melaninę, a to z kolei prowadzi do niszczenia mieszka włosowego. W klinikach, w których korzysta się z nowoczesnych urządzeń do epilacji laserowej, na usunięcie owłosienia z danego miejsca na ciele wystarczy dosłownie od kilku do kilkudziesięciu minut.

Kto może poddać się depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to niezwykle popularny i często wykonywany zabieg, ale są pewne ograniczenia, które trzeba wziąć pod uwagę. Wymienimy kilka przeciwwskazań, ale specjalista z kliniki urody powinien przed wykonaniem zabiegu przeprowadzić z Tobą wywiad i upewnić się, że na pewno możesz skorzystać z depilacji. Działaniu lasera nie powinny się poddawać między innymi kobiety w ciąży, chorzy na epilepsję, osoby które miały niedawno wykonany zabieg chirurgiczny. Przeciwwskazaniem jest też świeża opalenizna i infekcje skórne. Musimy również pamiętać o odstawieniu retinoidów, antybiotyków oraz leków i ziół fotouczulających.

Kiedy najlepiej wybrać się na depilację?

Nawiązując do powyższego akapitu – świeża opalenizna jest jednym z przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. W związku z tym epilację najłatwiej wykonać jesienią lub zimą. Nie bez znaczenia jest też fakt, że do osiągnięcia pożądanego efektu wymagane jest wykonanie kilku zabiegów. Jeśli naszym celem jest gładka skóra na ważne wydarzenie lub wakacje, na pierwszy zabieg depilacji trzeba się zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Treść artykułu została przygotowana razem z warszawską kliniką urody Beauty Duty, specjalizującą się między innymi w zabiegach epilacji laserowej.