Ciekawe informacje

magazyn

Dlaczego warto korzystać z magazynów samoobsługowych?

Wynajem magazynów samoobsługowych jest usługą, która w Polsce cieszy się bardzo dużą popularnością. Klientami firm działających w branży self storage są osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa zainteresowane wynajmem niedużych powierzchni magazynowych.

Najem nie tylko długoterminowy

Jedną z kluczowych przesłanek przemawiającą na korzyść magazynów samoobsługowych jest możliwość najmu na krótki termin. Umowy są co prawda zawierane na czas nieokreślony, niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby któraś ze stron wypowiedziała umowę w dowolnym momencie. Trzeba jedynie brać poprawkę na minimalny okres najmu, który np. w Kangu Self Storage wynosi 14 dni.

Elastyczne warunki najmu

Elastyczne warunki najmu nie są ograniczeniem dla klientów planujących wynająć samoobsługowe magazyny. Wrocław to doskonały przykład lokalizacji, która pod tym względem zapewnia dość szerokie pole do działania. W związku z tym potencjalni najemcy są w stanie znaleźć usługodawcę, którego oferta odpowiada im pod względem ceny oraz zawartości.

Uproszczone procedury najmu

Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego nie należą do skomplikowanych – tym bardziej, że w wielu przypadkach da się załatwić je online. Nie ma konieczności wcześniejszego rezerwowania konkretnego magazynu. Jeśli w danym momencie jest on dostępny, umowa zawierana jest od ręki. Klient wynajmujący mini przechowalnię musi jedynie pamiętać o przestrzeganiu zasad najmu oraz o terminowym uiszczaniu opłat.

Atrakcyjne stawki

Mówiąc o zaletach najmu magazynów samoobsługowych, nie sposób nie wspomnieć o aspekcie finansowym. Stawki za wynajem magazynów nie są wygórowane, więc na korzystanie z omawianej usługi mogą pozwolić sobie klienci o skromniejszych zasobach finansowych. Przeciętnie za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić ok. 100 zł netto za miesiąc, co nie jest pokaźną sumą. Wysokość opłaty zależy od paru czynników takich jak lokalizacja magazynu, jego powierzchnia oraz okres najmu. Atrakcyjne stawki ułatwiają planowane budżetu domowego lub firmowego.