Ciekawe informacje

Medycyna estetyczna w Toruniu – jakie możliwości nam daje?

Jakie opcje daje nam medycyna estetyczna w Toruniu? Co warto wiedzieć o wachlarzu możliwości jakie nam oferuje? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule!

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Azji, Ameryce i większych państwach Europy ale także i w Polsce. Dzięki coraz to bardziej rozwijającej się technologii, a także powiększającej się wiedzy w tej dziedzinie, oferuje nam też coraz więcej ciekawych możliwości, które mogą okazać się skutecznym sposobem na między innymi wiele z naszych kompleksów i dyskomfortu z którym musimy mierzyć się na co dzień.

Liposukcja

Wielu z nas wie, że zgubienie nadmiernych kilogramów często bywa bardzo problematyczne. Niektórzy próbują niemal wszystkiego, diet, ćwiczeń, większego przykładania wagi do swojego zdrowia fizycznego jak i psychicznego…Ale nic nie okazuje się wystarczająco skuteczne. Nie zawsze powodem jest nasz brak systematyczności i determinacji, czasami na drodze w uzyskaniu upragnionej sylwetki mogą stać czynniki genetyczne lub zdrowotne. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę zabieg liposukcji, który jest jedną z ofert dostępnych w gabinecie estetycznym w Toruniu. 

Jest to tak zwane “odsysanie” tłuszczu za pomocą specjalistycznego sprzętu, który tkanki tłuszczowe najpierw rozbija, a potem odsącza. Taki zabieg pomaga w pozbyciu się nieestetycznych fałdek czy nadmiernych krągłości, nierzadko będącymi powodem wieloletniej, niższej samooceny i braku pewności siebie, a także słabszej sprawności fizycznej i wytrzymałości. 

Liposukcja Toruń pomaga wymodelować sylwetkę. Pozwala na pozbycie się zbędnego tłuszczu między innymi z brzucha, ud, bioder, pleców, a nawet z podbródka. Na ten zabieg nierzadko decydują się kobiety po ciąży, które zmagają się z tak zwaną “oponką”, często będącą bardzo oporną i trudną do pozbycia się po porodzie. Pierwsze efekty liposukcji są zaś widoczne od razu po zabiegu!

Kwas hialuronowy

Gabinet medycyny estetycznej w Toruniu umożliwia również, między innymi zabiegi kwasem hialuronowym. Jest to związek chemiczny, który występuje naturalnie w organizmie człowieka, głównie w skórze. To właśnie kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za jej jędrność i gładkość, jednak jego ilość w naszym ciele, zmniejsza się wraz z naszym wiekiem, przez co pojawiają się zmarszczki, a ponadto, skóra staje się mniej nawilżona i bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Kwas hialuronowy Toruń bardzo często wykorzystuje się w kosmetykach, na przykład w kremach, maseczkach i balsamach. W medycynie estetycznej jest wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Dzięki jego zastosowaniu możemy pozbyć się niechcianych zmarszczek, w tym wygładzić jedne z najbardziej rzucających się w oczy i tym samym najbardziej niepożądanych bruzd nosowo-wargowych. Ponadto, kwas hialuronowy często służy również do modelowania ust, tak by były bardziej pełne i atrakcyjniej wyglądające. Poza tym, ujędrniają usta, przywracają im miękkość, nawilżenie i wyrównują koloryt, dzięki czemu prezentują się bardziej zdrowo. Jest to jeden z najbezpieczniejszych możliwych wypełniaczy na jakie możemy się zdecydować.