Ciekawe informacje

biuro w Warszawie

Nowa działalność i posiadanie wirtualnego biura

Zgodnie z polskim prawem, przedsiębiorca nie musi posiadać lokalu biurowego, który jest przeznaczony na prowadzenie działalności gospodarczej. Wynika z tego, że firma może zostać zarejestrowana również w naszym domu i to, czy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to już tylko nasza decyzja. Jednakże, wielu przedsiębiorców zależy na tym, aby mieć bardziej profesjonalny adres na biuro w Warszawie, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jego wizerunek i na to, jak jest odbierany przez potencjalnych klientów, czy też partnerów biznesowych. Każdy przedsiębiorca, który nie potrzebuje fizycznego biura, ale chce mieć prestiżową lokalizację, powinien skorzystać z rozwiązania, jakim jest wirtualne biuro Warszawa. 

Co to jest wirtualne biuro?

Jeżeli chodzi o wirtualne biuro, to w praktyce trzeba tutaj rozumieć adres, pod którym dany przedsiębiorca może prowadzić swoją działalność gospodarczą. Jeżeli chodzi o zakres usług, to może on być dowolny, a zależy to od pakietu, na który zdecyduje się przedsiębiorca. Może on wybrać wariant podstawowy, czy też rozszerzony. Jeżeli chodzi o wariant podstawowy, to tutaj otrzymujemy do dyspozycji adres w prestiżowej lokalizację. Możemy również usługę rozszerzyć na przykład o odbieranie i segregowanie korespondencji, obsługę sekretariatu, jak również inne usługi. Tutaj wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Niektóre wirtualne biura swoim klientom oferują tak zwane usługi coworkingu, co oznacza, że udostępniają przedsiębiorcom zarówno przestrzeń biurową, jak również konferencyjną. Jeżeli chodzi o polskie prawo, to nie zabrania ono prowadzenia działalności pod wirtualnym adresem, także jest to całkowicie legalne. Jednakże, taka właśnie usługa zawsze musi być rozliczana na podstawie obowiązujących przepisów. Jeżeli biuro udostępnia jedynie sam adres bez żadnych pomieszczeń, to wówczas jeżeli dojdzie do kontroli skarbowej, to przedsiębiorca może mieć kłopoty w umożliwieniu kontrolerom przeprowadzenia czynności sprawdzających. 

Dla kogo?

Nie ulega wątpliwości, że wirtualne biuro, to naprawdę niezwykle ciekawa opcja dla każdego przedsiębiorcy, które nie jest potrzebne żadne pomieszczenie biurowe, którego przecież wynajem generuje dosyć duże koszty stałe. Tymczasem, wirtualny adres jest mu potrzebny do tego, żeby uwiarygodnić prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Bardzo dobrze sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku osób, które prowadzą działalność w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, czy też dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu.