Ciekawe informacje

koloryzacja

Poznaj miodowy blond i ciesz się nowym kolorem włosów

Farbowanie na ciemniejsze kolory blond to idealny pomysł dla blondynek, które chcą trochę podbić swój kolorów włosów. Ale nie tylko, bo szatynki, które chcą rozjaśnić włosy, także mogą skusić się na blond. Jakie odcienie tego koloru są modne?

Miodowy blond to piękny i naturalny odcień

Pośród odcieni blond, na szczególną uwagę zasługują ciepłe odcienie. Jest to naturalny wybór dla kobiet o cieplejszej karnacji, który może nadać całej twarzy pięknego i świetlistego wyglądu. Analizując różne odcienie, można znaleźć tam miodowy blond, nazywany także karmelowym. Ten kolor jest jednym z cieplejszych na jasnej palecie barw i może mieć widoczne, miedziane refleksy. Jest uważany za bardzo naturalny, dlatego każdy, kto nie chce radykalnych zmian w wyglądzie, może się na niego zdecydować. Jeśli ktoś ma chłodny typ urody z piegami, może się okazać, że w tym odcieniu także wygląda znakomicie. Farbowanie na karmelowy blond w przypadku blondynek lub jasnych szatynek, będzie bezproblemowe. Ciepłe odcienie zawsze są dobrze odbierane i nadają delikatności, z tego względu, że znajdują się w środku palety barw. Takie kolory będą pasowały praktycznie do każdego typu urody, bo nie są bardzo intensywne i ocieplają twarz. 

Chłodne blondy są najmodniejszymi odcieniami

Jeśli chodzi o chłodne kolory blond, to cieszą się chyba największą popularnością. Takie kolory jak platyna, popielaty blond czy perłowy blond na stałe wpisały się kanon ulubionych kolorów, wybieranych w salonach fryzjerskich lub uzyskanych w domowym zaciszu. Pasują idealnie do porcelanowej, jasnej cery i wyrazistych, niebieskich oczu.  Tworzą wtedy niezwykły efekt, a twarz wygląda elegancko. Poza tym, takie kolory to bardzo dobre krycie siwych włosów, bo odrosty są wtedy mniej widoczne. Panie mające ciemną oprawę oczu mogą być spokojne, bo ten kolor im pasuje. Platyna odmładza i nadaje twarzy świeżości, a także wyrafinowania. Poza tym, aby osiągnąć ten kolor, potrzebne jest rozjaśnianie, które może niszczyć włosy. Dlatego pielęgnacja przy takim kolorze jest niezwykle ważna.

Jak można sprawdzić, czy wybrany odcień jest odpowiedni?

Przede wszystkim, można wykonać farbowanie ukrytych pasm włosów, czyli na przykład będą to pasemka z tyłu głowy i te bardziej schowane. Jedno pasmo zafarbowane na wybrany kolor pozwoli sprawdzić, czy wybrany odcień nam pasuje. Wszelkie porady dotyczące typu urody są ważne, ale finalny efekt czasem zaskakuje. Może się okazać, że wybrany odcień kompletnie nam nie pasuje lub przeciwnie jest strzałem w dziesiątkę. Po drugie, można użyć wirtualnego narzędzia do dobierania odcienia farby. Na jednym zdjęciu widać wtedy obecny kolor, jak i ten wybrany. Dzięki temu, porównanie jest znacznie łatwiejsze i nie sprawia problemów. Wybór odcienia zbliżonego do naszych włosów lub w tej samej palecie barw, powinien być zawsze pierwszym wyborem. Niektóre Panie pragną totalnej metamorfozy i wtedy to narzędzie jest tym bardziej przydatne. Czasem może się okazać, że odcień którego nawet nie braliśmy pod uwagę, jest strzałem w dziesiątkę.