Ciekawe informacje

Relaks w domu i ogrodzie

Wypoczynek po pracy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wypoczywać możemy czynnie, ale możemy się też zrelaksować na hamaku z książką.

Jaki powinien być hamak?

Właściciele tarasów i ogrodów mogą te miejsca wykorzystać do spędzania czasu wolnego. Dobrze zaprojektowane przydomowe miejsce do relaksu powinno być przyjazne i wyposażone w niezbędne sprzęty. Duży pleciony hamak zawieszony w ogrodzie lub na tarasie może być ulubionym sprzętem kojarzącym się z przyjemnym wypoczynkiem. Niezbędny będzie wygodny hamak dwuosobowy z drążkiem.

Kolorowy i mocny hamak wykonany z dbałością o szczegóły może być ozdobą ogrodu. Wyprodukowany z wytrzymałych materiałów i lin zapewni bezpieczny wypoczynek dla dwóch osób ważących maksymalnie 180 kilogramów. Wyposażenie hamaka w drewniany stelaż w postaci drążków zapobiega zwijaniu się tkaniny w kokon.

Hamak powinien być łatwy w montażu – służą do tego dwie liny, które wchodzą w skład zestawu. Dwuosobowy hamak powinien mieć następujące wymiary: długość 190 centymetrów, a szerokość 150 centymetrów. Te wymiary będą odpowiednie do wypoczynku dla dwóch osób.

Materiały i ich konserwacja

Materiały, z których wykonany może być hamak dwuosobowy z drążkiem muszą być wytrzymałe i przyjazne dla skóry. Najczęściej produkuje się hamaki plecionych tkanin bawełnianych, poliestrowych lub akrylowych. Tkaniny te mogą się brudzić, dlatego należy o nie odpowiednio dbać.

Hamaki bawełniane można prać przy użyciu łagodnych detergentów. Należy je suszyć rozłożone, ponieważ powieszona bawełna może się rozciągać. Z tkaninami poliestrowymi użytymi do wykonania hamaków należy postępować podobnie jak z bawełnianymi. Najbardziej na zabrudzenia i pleśń są odporne barwione tkaniny akrylowe. Brud w hamakach z tkanin akrylowych może gromadzić się w szczelinach, dlatego należy je prać podobnie jak bawełniane i poliestrowe.

Liny do hamaków wytwarzane są z trwałych i mocnych włókien nylonowych, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Hamaki wyposażone są w drewniane drążki.