Ciekawe informacje

serwetki

Serwetki na stół komunijny – jak je wybrać?

Przygotowania do uroczystości pierwszej komunii świętej zawsze są pełne stresu i nerwowości. Największa odpowiedzialność spada oczywiście na rodziców. To oni muszą zadbać o odpowiednie przygotowanie swojej pociechy, a także i poczęstunku dla gości. Coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie przyjęcia z okazji komunii świętej w domowym zaciszu. Pomocny okazuje się oczywiście catering, który zadba o to, by przygotowane dla gości potrawy były najwyższej jakości. W dalszym ciągu jednak rodzice muszą odpowiednio zadbać o ozdobienie stołu. Wobec tego jakie serwetki na stół komunijny sprawdzą się najlepiej?

Serwetki na stół komunijny – czy zawsze muszą być białe?

Kiedy rodzice podejmują się zaaranżowania stołu komunijnego, automatycznie myślą jedynie o białych dodatkach. Okazuje się jednak, że serwetki na stół komunijny mogą być utrzymane również w innej barwie. Wszystko zależy od tego, jakie inne akcesoria mają pojawić się na stole. Niemniej jednak nowoczesne stoły komunijne obecnie są zaaranżowane w bardziej śmiałych odcieniach. Wybór serwetek na stół komunijny może być więc niezwykle trudny. Jednak warto skupić się na tych serwetkach, które utrzymane są w tonacjach złota lub srebra. Są to kolory uniwersalne, które praktycznie zawsze będą świetnie wyglądać. Ciekawym rozwiązaniem może być również skorzystanie z serwetek na stół komunijny w kolorze pastelowego różu, błękitu czy też beżu. W tym przypadku jednak warto zadbać np. o obrus lub świeczniki w podobnej kolorystyce.

Czy serwetki na stół komunijny zawsze muszą być obszyte koronką?

Tradycyjnie na stole komunijnym od wieków królują serwetki z koronkowym wykończeniem. Warto jednak zaznaczyć, że nie wpisują się już one w ramy nowoczesnej aranżacji stołu na tę okazję. Serwetki na stół komunijny mogą bowiem posiadać szereg innych zdobień. Obecnie dominują modele obszyte złotymi lub srebrnymi nićmi, bądź z fantazyjnie ukształtowanymi brzegami. Wszystko to sprawia, że stół komunijny będzie prezentował się wyjątkowo.

Serwetki na stół komunijny nie muszą być nudne!

Rodzice aranżując stół komunijny powinni pamiętać, że może on być wielobarwny i wyjątkowy. Serwetki na stół komunijny z okazjonalnymi nadrukami i wzorami, będą jego świetnym uzupełnieniem. Można obecnie znaleźć modele z pozłacanym nadrukiem hostii czy różańca. Takie modele znacznie ożywią komunijny stół, a jednocześnie podkreślą uroczysty charakter komunijnego obiadu. Warto więc nieco odejść od tradycji, na rzecz bardziej nowoczesnych i efektywnych rozwiązań.