Ciekawe informacje

depilacja brody

Skóra wolna od włosów

Na skórze w większości miejsc rosną włosy. Jednak nie we wszystkich miejscach jest to pożądane. Aby pozbyć się ich stosuje się najróżniejsze metody takie jak depilacja żyletkami, maszynkami, gorącym woskiem czy specjalistycznymi plastrami. Jednak wszystkie te metody przynoszą krótkotrwały efekt. Włosy z czasem odrastają i takie zabiegi należy regularnie i cyklicznie powtarzać, aby przez długi czas cieszyć się gładką skórą wolną od wyrastających z ich powierzchni włosów. Takie procesy nie dość, że bywają bolesne, to są jeszcze czasochłonne. Jednak istnieje wyjście z tej sytuacji. Jest nim depilacja laserowa.

Zobacz również: https://depilacja.pl/

Trwałe usunięcie włosów – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to proces, który umożliwia usunięcie włosów z danego miejsca na skórze człowieka na stałe. Oznacza to, że decyzja o poddaniu się temu zabiegowi jest decyzją na całe życie. Jednak w tym wypadku bardzo łatwo ją podjąć, bo brak włosów w uporczywym miejscu jest niejednokrotnie marzeniem wielu osób. Taką serię zabiegów można zakupić w większości dobrych salonów kosmetycznych wyposażonych w dobrej jakości lasery, które emitują wiązkę światła o określonej długości fali. Dzięki właściwościom wewnętrznym melaniny i jej zdolności do termogenezy przekształcają one energie świetlną na termiczną. W wyniku tego nagrzewają się do temperatury osiągającej około 70 stopni. Taka temperatura sprawia, że cebulki włosów znajdujące się w pobliżu ulegają destrukcji. Zniszczone cebulki włosowe nie będą produkować włosów wyrastających poza powierzchnię skóry co jest pożądanym efektem.

Profesjonalizm to podstawa

Mimo tego, że depilacja laserowa jest procesem bardzo mało inwazyjnym to powinna przeprowadzać go osoba, która zna się na rzeczy i zrobi dokładny wywiad danemu klientowi. Nie sztuką jest naświetlić skórę, jednak dobór parametrów lasera do rodzaju skóry i włosów danej osoby jest niezwykle istotny. Różne ilości barwnika – melaniny w skórze sprawiają, że może ona mieć ciemną, bądź jasną karnację. Na tej podstawie ustawia się opcje lasera takie jak jest siła, długość wiązki oraz czas trwania jednego zabiegu.