Ciekawe informacje

auto detailing

Auto detailing i jego zalety

Każde auto od czasu do czasu wymaga stabilnej pielęgnacji. O ile zazwyczaj pamiętamy o tymże, aby systematycznie uzupełniać wszelkie niezbędne płyny, wybrać się na przegląd lub nalać paliwo, o tyle powszechnie zapominamy o zadbaniu o wygląd samochodu. Tu naprzeciw wychodzi nam auto detailing, więc samochodowe SPA, dzięki któremu własny czterokołowiec odzyska blask. Czym konkretnie jest ta usługa, kiedy się na nią zdecydować oraz ile kosztuje? 

Co to jest auto detailing?

Auto detailing, car detailing, samochodowe SPA – tak określa się firmy zajmujące się specjalistycznym oczyszczaniem i zabezpieczeniem pojazdów. To rozwinięta, specjalistyczna kosmetyka samochodowa, jakiej celem jest nie jedynie poprawa stanu wizualnego pojazdu, lecz także redukcja efektów zniszczeń wywołanych normalną obsługą (np. mikrorysy). Wielokrotnie do samochodowego SPA trafiają nowe samochody, jednak tak właściwie temu zabiegowi można poddać każde auto, z czego chętnie korzystają m.in. osoby, jakie chcą sprzedać własne cztery koła oraz pragną doprowadzić wnętrze do porządku. 

Car detailing dopasowany do potrzeb

Nie można nie zauważyć także tego, iż car detailing jest jeszcze częściej proponowany w zróżnicowanych rodzajach. Jedynie od nas zależy zatem to, czy zdecydujemy się przede wszystkim na wieloetapowe sprzątanie, lub także ograniczymy się do zadbanie o wnętrze, koła oraz felgi czy karoserię. Car detailing jeszcze powszechniej jest także kojarzony z usługami unikatowymi. Tutaj należałoby nadmienić przede wszystkim o warstwach ochronnych wykonywanych na specjalne zlecenie, w tymże szczególnie o warstwach ceramicznych. 

Wszechstronne czyszczenie

Niemal każdy fan motoryzacji wie, jak ważna jest czystość pojazdu. Próbując oczyścić go osobiście, musiałby poświęcić mnóstwo godzin, natomiast i tak rezultat nie byłby prawdopodobnie taki, jakiego oczekuje. Oddanie auta w dłonie fachowców, wykazujących się umiejętnościami i doświadczeniem, natomiast również stosującym specjalne kosmetyki samochodowe, to gwarancja tego, iż auto będzie wyglądało jak nowe. 

Rezultaty auto detailingu – czemu należałoby się na niego zdecydować?

Do najistotniejszych plusów auto detailingu kwalifikuje się przede wszystkim wspaniały rezultat wizualny. Samochód wygląda niczym zaraz po wyruszeniu z salonu – dzięki kosmetyce choćby kilkunastoletni pojazd może być w dobrym stanie. Systematycznie powtarzany zabieg pozwoli zdecydowanie poprawić wygodę używania samochodu oraz oddziałuje na komfort kierowcy – kabina jest idealnie czysta i pozbawiona przykrych zapachów, na przykład dymu papierosowego.