Ciekawe informacje

sprzątanie w rękawicach

Nie zapomnij o ochronie swoich dłoni podczas sprzątania!

Środki, których używamy do mycia, są w stanie usunąć kamień spod prysznica, udrożnić zatkaną toaletę, a nawet usunąć przypalony brud z kuchenki gazowej. Musimy sobie uświadomić, że chemia, której używamy w domowych porządkach, jest naprawdę silna.

Właśnie dlatego należy unikać kontaktów tego typu środków z naszym ciałem. Dla wielu osób oczywiste jest, że przetarcie oczu dłonią, na której znajduje się żrąca substancja, może skończyć się bardzo źle, a najlepiej, gdyby na bólu poprzestało. Trzeba jednak pamiętać, że są to substancje tak samo szkodliwe dla oczu, jak i skóry dłoni, o której często zapominamy.

Brak rękawiczek ochronnych podczas sprzątania może spowodować, że skóra naszych dłoni stanie się sucha i popękana. Środki chemiczna mogą zniszczyć nasze paznokcie, a nawet powodować dotkliwy ból. Kontakt z chemią powoduje, że skóra jest stale niszczona.

Rękawiczki ochronne chronią przed zabrudzeniami

Co zrobić, aby zapobiec takiej sytuacji? Wystarczy tylko sumiennie zakładać do sprzątania rękawiczki ochronne. Na rynku występują różne rodzaje, dlatego warto dobrać je odpowiednio do naszych potrzeb.

Długie rękawice z mankietami sprawią, że woda nie będzie dostawała się do środka, a dodatkowo chronione będzie nasze przedramię. Z kolei rękawice z bawełnianym wnętrzem dają dodatkowe zabezpieczenie i łatwiej się je zakłada. W obu powyższych przypadkach mowa o rękawicach lateksowych. Można kupić również rękawice nitrylowe, które cechują się większą wytrzymałością i elastycznością, przez co doskonale dopasowują się do dłoni.

Czym najlepiej czyścić brudne dłonie?

Zdarza się jednak, np. w pracy mechanika samochodowego lub tokarza, że dłonie zostaną mocno ubrudzone substancją, której nie sposób zmyć konwencjonalnym mydłem lub żelem do mycia. Wówczas należy zastosować specjalistyczne środki.

Do usuwania zabrudzeń przemysłowych, mechanicznych i budowniczych doskonale nadają się różnego rodzaju pasty, kremy i żele, które nie tylko czyszczą, ale także pielęgnują dłonie. Doskonale radzą sobie z pozostałościami smarów, olejów i farb.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Klaro Krystian Braun – dystrybutorem profesjonalnych środków czystości.