Ciekawe informacje

hamownia

Dlaczego warto udać się na hamownię?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego warto udać się raz na jakiś czas z waszym samochodem na hamownię? Z tym pytaniem wbrew pozorom borykają się nie tylko osoby chcące dokonać tuningu swojego auta, ale również te, które chcą sprawdzić moc swojego auta z innych powodów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż od mocy naszego auta zależą również jego inne parametry. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego warto raz na jakiś czas odwiedzić hamownię.

Niezbędna przy tuningu

Podstawowym hasłem, z jakim wielu kierowcom kojarzy się hamownia, jest niewątpliwie tuning, nie każdy jednak wie dlaczego, oraz kiedy należy udać się na hamownię. Zacznijmy jednak od początku. Na hamownię należy udać się przed dokonaniem poprawek. Dlaczego? Ponieważ pomoże to nam określić bazową moc auta, a co za tym idzie, będzie nam łatwiej określić to, na czym powinniśmy się skupić w czasie tuningu, po drugie będziemy wiedzieli, o ile tak naprawdę będziemy musieli podkręcić osiągi, aby uzyskać pożądane przez nas efekty. Gdy już dokonamy poprawek, warto wtedy ponownie udać się na hamownię w celu weryfikacji, czy wprowadzone przez nas zmiany faktycznie wpłynęły pozytywnie na moc naszego samochodu, czy może jednak potrzebne będą kolejne modyfikacje. Doskonałym przykładem może być tutaj hamownia Trójmiasto, w której wykwalifikowana ekipa bez żadnego problemu sprawdzi wasze auto.

Pomocna w diagnozie usterek

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że hamownia samochodowa może być również pomocna w przypadku diagnozowania usterek samochodowych. W jaki sposób? Czasami zdarza się, że kierowca po prostu przyzwyczaja się do spadku mocy. Dzięki sprawdzeniu auta można wykryć takie usterki jak chociażby tak zwane lewe powietrze, które wpływa na pogorszenie osiągów auta. Jeżeli krzywa na wykresie diagnostycznym jest w miarę poprawna, a osiągi wciąż są słabe może, to również oznaczać awarię turbosprężarki. Czasami tego typu awarie bez zastosowania hamowni są trudne do wykrycia, przez co między innymi nasze auto spala więcej paliwa- a hamownia pozwala uniknąć tego typu problemów.

Podsumowanie

Jeżeli chcecie sprawdzić osiągi waszego samochodu lub zamierzacie je poprawić, to udanie się na hamownie może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwala ona nie tylko określić moc naszego samochodu, ale również wskazać kierunki działania, jeżeli doszło do jakiejś awarii. Można więc śmiało stwierdzić, że hamownia samochodowa jest również doskonałym narzędziem, jeżeli chcemy dokonać diagnostyki waszego samochodu.