Ciekawe informacje

Tabletki odtłuszczające Delonghi

Kawa jest magicznym napojem, który uwielbia znaczna większość społeczeństwa. Częste delektowanie się jej zapachem i smakiem sprawia, że wiele osób decyduje się na zakup domowego ekspresu do kawy. Jednak zakup ekspresu do kawy wymaga od użytkownika odpowiedniej pielęgnacji jego wewnętrznych mechanizmów. Stosowane tabletki odtłuszczające Delonghi są bardzo ważnym elementem czyszczenia ekspresu. Dlaczego są tak ważne?

Dlaczego warto zainwestować w tabletki odtłuszczające Delonghi?

Z czasem użytkowania ekspresu wiele osób zadaje sobie pytanie – Czy kawa się pogorszyła czy to ja już się do niej przyzwyczaiłem? Wtedy wiele osób szuka innych ziaren co jest błędem. Bardzo prawdopodobne, że ekspres się po prostu zabrudził od użytkowania. Tak jak auto brudzi się podczas jazdy tak podobnie jest w przypadku produkcji kaw przez ekspres do kawy. W przypadku auta wystarczą detergenty i woda – tak się składa, że w przypadku ekspresu też!

Tabletki odtłuszczające Delonghi zbierają wewnętrzny tłuszcz, który nagromadził się na składowych częściach ekspresu do kawy. Podczas mielenia kawy jej ziarna zostają miałko rozdrabniane. W tym procesie uwalnia się tłuszcz znajdujący się we wnętrzu ziaren. Odkłada się on na powierzchni mechanizmów ekspresu przeszkadzając w kolejnych parzeniach kawy. I tak w kółko – z każdą produkcją kawy zwiększa się ilość nagromadzonego tłuszczu. Na szczęście wystarczy zainwestować w ekonomiczne tabletki odtłuszczające Delonghi, które w szybki sposób uporają się z zalegającym tłuszczem. Posiadają one specjalne detergenty, które usuwają nagromadzony tłuszcz trafiający wraz z wodą do filiżanki. Dlatego w trakcie czyszczenia nie dodaje się ziaren kawy i ,,puszcza się” ekspres na samej wodzie.

Ekonomiczne tabletki odtłuszczające Delonghi

Tabletki odtłuszczające Delonghi są bardzo ekonomiczne. Paczka zawiera około 10 tabletek (w zależności od wielkości opakowania). Wystarczy jedynie jedna tabletka na około 2 miesiące użytkowania ekspresu aby sprawnie go wyczyścić. W mgnieniu oka przywrócą one dawny, pyszny smak domowej kawy.