Ciekawe informacje

Folia stretch

Folia stretch – co musisz o niej wiedzieć?

Czy na pewno dobrze znamy folię stretch? Korzysta z niej wiele osób każdego dnia. Niektórzy jednak nie zdają sobie sprawy, jakie są jej pełne właściwości i możliwości. Ma wiele zastosowań, ale przede wszystkim pozwala zabezpieczać produkt, który planujemy wysłać. A dzisiaj opowiemy o niej więcej.

Czym jest folia stretch?

W skrócie jest to rozciągliwa folia, którą owija się różne przedmioty. Przeważnie jej zadaniem chronienie ich podczas transportu, ale nie tylko. Możemy nią zabezpieczyć meble oraz różne rzeczy w domu podczas remontu lub przed kurzem, pyłem, a nawet wilgocią.

Folię stretch wykonuje się ze sztucznego tworzywa, zwykle z polietylenu łączonego z alkenami (np. heksenem, butenem i oktenem). Właśnie to sprawia, że jest rozciągliwa i trwała. Poza tym jest odporna na pękania i rozdarcia. Właśnie dlatego jest tak chętnie wykorzystywana. W jaki jeszcze sposób może przydać się i dlaczego warto w ogóle z niej korzystać?

Dlaczego warto korzystać z folii strech?

Folia stretch jest często nazywana folią do pakowania paczek. Właśnie przez to, że do tego najczęściej się ją wykorzystuje. Idealnie zabezpiecza nawet przesyłki o nieregularnych kształtach i o dużych wymiarach.

Wśród innych zalet można wymienić:

  • Duża rozciągliwość
  • Odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • Uniwersalność
  • Lekkość
  • Łatwo przywiera do powierzchni
  • Wytrzymałość
  • Termoizolacja
  • Dobra ochrona przed kurzem, wilgocią czy porysowaniem
  • Wydajność
  • Zmniejsza możliwość dostępu drobnoustrojów

Widać zatem, że właściwości folii stretch są bardzo rozległe. Jednak to nie jedyne jej zalety. Przy tym poprawia stabilność towaru na palecie, pozwala na łączenie np. dwóch kartonów (dzięki temu można je wysłać jak jedną paczkę). Zwiększa też po prostu wygodę podczas pracy na magazynie.

Nietypowe zastosowania folii stretch

Poza zwykłymi właściwościami folia stretch posiada także wiele innych, o których warto wspomnieć. Przykładowo może chronić przed wilgocią, śniegiem i deszcze plony, dlatego jest często wykorzystywana w gospodarstwach rolnych. W przypadku budownictwa przydaje się do zabezpieczenia otworów na drzwi i okna. Nieraz wykorzystuje się ją także w salonach tatuażu, by zakryć rysunek. A w kosmetyce podczas np. pielęgnacji włosów.

Zatem folia stretch jest prostym i lekkim materiałem, który może przydać się przy wielu czynnościach zarówno w domu, jak i na budowie, biurze czy na magazynie. Nie zabiera wiele miejsca, więc zawsze można mieć jej spory zapas. Sama w sobie jest tanim materiałem i bardzo wygodnym w użytkowaniu. Co ważne, można ją zakupić nawet w Internecie, np. za pośrednictwem sklepu: https://izipak24.pl/produkty/folie/stretch,2,6849.