Ciekawe informacje

Nowoczesne kamieniarstwo

Nowoczesne kamieniarstwo dla Twojego domu – MASTERSTONE

Choć usługi kamieniarskie kojarzą się raczej z branżą funeralną, nowoczesne zakłady takie jak MASTERSTONE z Bielska-Białej potrafią wykorzystać wyjątkowe właściwości kamienia również w budownictwie i elementach wystroju wnętrz. Gdy planujesz budowę domu lub jego remont, koniecznie przekonaj się, jakie możliwości daje nowoczesne kamieniarstwo.

Nowoczesne kamieniarstwo – firma MASTERSTONE

Firma MASTERSTONE to doskonały przykład nowoczesnego zakładu kamieniarskiego, który wykorzystuje wyjątkowe właściwości i wygląd surowców takich jak granit, kwarc, konglomerat kwarcowy czy marmur nie tylko do produkcji pomników, ale również elementów wystroju domu i otoczenia wokół niego. Firma, która skutecznie łączy ze sobą tradycję i doświadczenie z nowoczesnym podejściem do technologii, stworzyła bogatą ofertę przeznaczoną dla osób, które szukają nie tylko praktycznych, ale również efektownych produktów wnętrzarskich i budowlanych. Kamień naturalny, odpowiednio dobrany, wypolerowany i przygotowany, to jeden z najbardziej wytrzymałych surowców, który nawet po wielu latach użytkowania może wyglądać jak tuż po zakupie. Ta cecha powinna szczególnie przekonać do kamienia osoby, które aktualnie budują dom, gdyż z pewnością docenią fakt, że przez kolejne lata nie będą musieli inwestować w nową posadzkę, parapety czy taras. Aby jeszcze dłużej korzystać z kamiennych wyrobów, firma MASTERSTONE pomoże dokładnie zapoznać się ze sposobami na skuteczną i prostą impregnację, tak aby zabezpieczyć kamień przed poplamieniem czy nadmierną wilgocią. Choć pielęgnacja kamienia takiego jak granit czy konglomerat kwarcowy jest prosta, warto wiedzieć, jak myć i dbać o powierzchnie, szczególnie te, które mają stały kontakt z wodą.

Oferta usług kamieniarskich MASTERSTONE

  • BLATY KUCHENNE I ŁAZIENKOWE

Chyba każdy właściciel domu przyznaje, że najwięcej uwagi i kosztów zabiera remont lub urządzanie łazienki oraz kuchni od podstaw. Ciągły kontakt z wodą, łatwa możliwość zaplamienia i codzienne użytkowanie sprawiają, że w tych pomieszczeniach warto poszukać praktycznych rozwiązań takich jak kamienne blaty. Granitowe lub wykonane z konglomeratu kwarcowego blaty dostępne w ofercie sklepu kamieniarskiego MASTERSTONE są odporne na zaplamienia, działanie wysokiej temperatury oraz łatwe w utrzymaniu czystości, co czyni je najlepszym wyborem dla osób, które dużo czasu spędzają w kuchni. Kamienne blaty świetnie sprawdzą się również w profesjonalnej gastronomii, lecz firma MASTERSTONE szczególną uwagę poświęca ich efektywnemu wzornictwu, tak aby idealnie wpisały się w potrzeby osób marzących o minimalistycznej, lecz niepozbawionej elegancji kuchni czy łazience.

  • SCHODY ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE

Mitem jest, że kamień naturalny jest zbyt śliski i mało bezpieczny, aby tworzyć z niego schody, szczególnie te zewnętrzne. Specjalistyczne polerowanie i traktowanie kamienia sprawia, że nawet na mrozie czy po deszczu powierzchnia pozostaje antypoślizgowa i całkowicie bezpieczna także dla dzieci czy osób starszych. Kamienne schody wykonane przez zakład kamieniarski MASTERSTONE są odporne na zmienne temperatury, promienie słoneczne, a także uszkodzenia mechaniczne, a Klienci doceniają je również ze względu na różnorodność i duży wybór wzorów i kolorystyki.

  • PARAPETY ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE

Duża wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i ubytki to główne walory kamienia, z którego wytwarzane są zewnętrzne i wewnętrzne parapety w firmie MASTERSTONE. Należy pamiętać, że parapety służą nie tylko do dekoracji, ale także mają chronić elewację oraz wnętrze przed przenikaniem wilgoci i zimna, dlatego warto na ich materiał wybrać wysokiej jakości kamień taki jak granit.

W ofercie zakładu kamieniarskiego MASTERSTONE dostępne są również kamienne posadzki, tarasy, a także elewacje. Wiele realizacji możesz zobaczyć w salonie, który mieści się przy ul. Krańcowej 35 w Bielsku-Białej. Zapraszamy do kontaktu, aby poznać szczegóły oferty i uzyskać bezpłatną wycenę.