Ciekawe informacje

tv

Jak skonfigurować soundbar po raz pierwszy?

W dzisiejszych czasach konfiguracja soundbara jest bardzo łatwa. Jednak proces ten obejmuje kilka etapów i wymaga użycia kilku różnych złączy oraz zmiany niektórych ustawień. Dla niektórych może to być trochę trudne, aby dokładnie wiedzieć, jakiego kabla potrzebują i kilka innych rzeczy, aby ustawić głośnik soundbar w najlepszy możliwy sposób, a jednocześnie uzyskać najlepszą jakość dźwięku. Nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Nasz przewodnik zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące wszystkiego, co należy wziąć pod uwagę podczas ustawiania soundbara. Zwykle musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najważniejsze z nich to umiejscowienie i opcje połączeń soundbara. Jeśli poważnie potraktujesz te dwie rzeczy, uzyskasz najlepszą jakość dźwięku.

Więc nie tracąc więcej czasu, zanurzmy się.

Umiejscowienie listwy dźwiękowej

Jeśli chodzi o uzyskanie najlepszej jakości dźwięku do oglądania filmów i programów telewizyjnych, najbardziej istotne jest umiejscowienie listwy dźwiękowej. Jeśli masz telewizor na stojaku i spoczywający na stole, półce lub szafce, oczywistym wyborem będzie umieszczenie soundbara tuż pod telewizorem.

Innym możliwym miejscem jest zamontowanie telewizora na ścianie. W takim przypadku soundbar można zamontować na ścianie tuż pod telewizorem lub ustawić na stole lub szafce, tak jak w poprzedniej konfiguracji. Zawsze lepiej jest umieścić listwę dźwiękową tuż przed słuchaczem, aby dźwięk był skierowany w Twoją stronę.

Istnieje kilka innych opcji umieszczenia, takich jak umieszczenie go na ziemi lub za kanapą, ale nie są one tak odpowiednie, jak umieszczenie go tuż przed tobą i blisko uszu.

Podłączanie listwy dźwiękowej do telewizora

Teraz, gdy zakończyłeś umieszczanie listwy dźwiękowej, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest podłączenie listwy dźwiękowej do telewizora, aby zacząć jej używać. Generalnie istnieją dwa główne sposoby podłączenia soundbara do telewizora.

Pierwszym z nich jest użycie soundbara jako koncentratora i przepuszczenie przez niego innych urządzeń. Jest to również estetyczne, ponieważ do telewizora będzie wchodził tylko jeden kabel. Odwrotnym sposobem jest użycie soundbara jako głośnika i podłączenie go wraz z innymi urządzeniami do telewizora.

Zobaczmy, jak podłączyć soundbar do telewizora.

HDMI

Jest to obecnie jedno z najpowszechniejszych połączeń. Jest to jeden kabel, który można podłączyć do wielu różnych urządzeń. Telewizor i listwa dźwiękowa muszą mieć port HDMI, a kabel również znajduje się w opakowaniu. Jeśli jednak brakuje portu HDMI ARC w telewizorze, to nie będzie działać.

Analog

Jeśli nie masz portu HDMI ARC, możesz również użyć kabli analogowych i podłączyć soundbar do telewizora. Jeśli nie wiesz, co oznacza kabel analogowy, musisz zapoznać się z kablem czerwonym, białym i żółtym, który jest dostarczany z głośnikami i innymi urządzeniami.

Bluetooth

Trzecim sposobem jest użycie funkcji bezprzewodowej i połączenie soundbara za pomocą Bluetooth. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, dzięki któremu uzyskujesz najlepszą jakość dźwięku i nie musisz zajmować się przewodami.

Jak sterować listwą dźwiękową

Do każdego soundbara dołączony jest dedykowany pilot, za pomocą którego można sterować soundbarem. Zalecamy jednak dostosowanie ustawienia, aby jeden zdalny działał zarówno dla telewizora, jak i soundbara. Jeśli Twój telefon komórkowy ma czujnik podczerwieni (IR Blaster), możesz nim również sterować za pomocą smartfona.

Kilka wskazówek dotyczących lepszego dźwięku

Teraz, gdy wszystko już zrobiłeś, ostatnią rzeczą, którą możesz zrobić, jest poprawienie kilku rzeczy, aby poprawić jakość dźwięku:

Soundbary mają różne ustawienia i jeśli oglądasz film, zauważysz, że inne efekty dźwiękowe są zbyt głośne, a dialogi są zbyt niskie. Możesz dostosować ustawienia, aby łatwo słyszeć wypowiedziane słowa.

Jeśli przyjrzysz się ustawieniom, znajdziesz różne tryby, takie jak sport, gry, muzyka, filmy itp. Możesz wypróbować każdy z nich i zobaczyć, który najbardziej im odpowiada. Możesz także spróbować sparować listwę dźwiękową z subwooferem, co przeniesie doznania dźwiękowe na wyższy poziom.

Wniosek

Konfiguracja soundbara to bułka z masłem, wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, a następnie znaleźć najlepszy sposób podłączenia go do telewizora, dostosować niektóre ustawienia, a następnie zacząć go używać. Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, zalecamy również skorzystanie z połączenia HDMI lub połączenia bezprzewodowego. Na koniec, jeśli napotkasz jakiś problem dotyczący konfiguracji, nie zapomnij zostawić komentarza poniżej.