Ciekawe informacje

felgi

Jak wybrać dobre środki do mycia felg?

Felgi stanowią prawdziwą wizytówkę dla każdego samochodu, jeśli nie występuje na nich żadne zabrudzenie. Wymaga to oczywiście od właściciela regularnego czyszczenia tych elementów. Na które środki najlepiej postawić, aby felgi przez długi czas zachowywały swój elegancki wygląd.

W jaki sposób pozbyć się trudnych zabrudzeń na felgach?

Osad, który powstaje w trakcie hamowania samochodu, jest zawsze bardzo trudny do usunięcia. Jest to spowodowane tym, że zanieczyszczenia te są najczęściej opiłkami materiału ściernego, który pochodzi z klocków hamulcowych.

Są one na tyle rozgrzane, że ich cząsteczki podczas uderzenia o felgę natychmiast zapiekają na jej powierzchni. Dodatkowo dochodzi do tego jeszcze smoła z drogi, błoto, pył i kurz.

Wszystkie te zanieczyszczenia powodują to, że felgi wyglądają bardzo nieestetycznie. Dlatego warto je regularnie czyścić. Pozostaje jednak pytanie, które środki do mycia felg najlepiej wybrać.

Jeśli posiadamy felgi aluminiowe to szczególną uwagę musimy zwrócić na intensywność środków czyszczących, ponieważ mogą one doprowadzić do powstania mikrorys, które będą łatwym celem dla korozji. Wybierając konkretny preparat do czyszczenia felg, powinniśmy sprawdzić jego skuteczność. Zdecydowanie lepiej jest postawić na droższy środek do mycia, który można nabyć w każdym profesjonalnym sklepie z kosmetykami samochodowymi.

Na jaki płyn do czyszczenia felg postawić?

Jeśli na felgach występują bardzo trudne zabrudzenia to warto zdecydować się na płyn, który wykorzystuje efekt dekontaminacji. W ten sposób skutecznie będzie można usunąć metaliczne zanieczyszczenia wbite w lakier felg, czyli nic innego jak osad wytrącający się z klocków hamulcowych podczas hamowania.

Największą zaletą wysokiej klasy środków czyszczących do felg jest to, że wystarczy je tylko zaaplikować na powierzchnię, a następnie po kilku minutach spłukać wodą. Jeśli felgi są bardzo zabrudzone to można dodatkowo użyć szczotki, ale w większości przypadków nie jest to konieczne.

Do obręczy aluminiowych najlepiej jest użyć ściereczki z irchy, bawełny albo mikrofibry. Te materiały są najbardziej delikatne i nie pozostawiają na obręczach żadnych rys.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając środki do mycia felg?

Wybierając konkretny środek do mycia felg, należy także zwrócić uwagę na jego konsystencję. Gęsty preparat będzie najlepszy, ponieważ wolno ścieka z felg, dzięki czemu dokładnie pokrywa wszelkie zabrudzenia i dobrze dociera trudno dostępne miejsca.

Dzięki dużej gęstości taki preparat przez długi czas będzie utrzymywał się na feldze. Pozwoli mu to skutecznie wniknąć w głąb zabrudzeń i z łatwością je usunąć. W ten sposób bardzo szybko i skutecznie uporamy się nawet z najtrudniejszymi zanieczyszczeniami na felgach.