Ciekawe informacje

portal z korepetycjami

Jak wybrać najlepsze korepetycje online?

Czy wiesz, co wspólnego mają korepetycje z wielką miłością? Najczęściej wybór najlepszego korepetytora dla Ciebie opiera się na subiektywnym odczuciu, że dobrze trafiłeś. Czasem potrzeba po prostu niewytłumaczalnego przekonania, że “to ten właściwy (właściwa)”. Istnieją jednak obiektywne czynniki, które mogą temu przekonaniu pomóc.

Dlaczego korepetycje?

Korepetycje przeznaczone są nie tylko dla uczniów, którzy słabo radzą sobie w szkole. Z powodu niedociągnięć systemu edukacji coraz częściej zdarza się, że na dodatkowe zajęcia uczęszczają dobrzy uczniowie. Korepetycje to dla wielu z nich jedyna okazja do nauki w spokojnej atmosferze, w ich własnym tempie.

A dlaczego online?

Postęp techniczny umożliwił rozpowszechnienie się korepetycji online. Dzięki nim uczeń może brać udział w lekcji w zaciszu własnego domu. Żadna ze stron nie jest zmuszona do uciążliwych dojazdów. Początkowo udzielanie korepetycji w formie zdalnej stanowiło egzotyczny wyjątek od reguły. W ostatnich latach natomiast korepetycje online stały się zjawiskiem szeroko spotykanym. Uczniowie, wobec tego, muszą zadać sobie pytanie, jak wśród wielu dostępnych ofert znaleźć dobrego korepetytora online.

Kluczowe kwestie techniczne

Dla skuteczności korepetycji online niezwykle ważna jest strona techniczna. Trudności techniczne pojawiające się podczas lekcji mogą w dużym stopniu rozpraszać uwagę ucznia. Dlatego obie strony muszą dysponować szybkim Internetem. Używane przez korepetytora oprogramowanie powinno umożliwiać łatwą interakcję – stąd szerokie zastosowanie wirtualnych tablic. Każdy szanujący się portal z korepetycjami wyposażony jest w tego rodzaju aplikację. Nie bez znaczenia jest bezpieczna forma płatności.

Jak rozpoznać dobrego korepetytora

Niektóre zasady dotyczące wyboru korepetytora sprawdzają się niezależnie od formy korepetycji. Przede wszystkim, uczeń powinien czuć się na zajęciach bezpiecznie i swobodnie. Czy stres, którego nieustanie doświadczamy w szkole, nie jest już zbyt dużym obciążeniem, abyśmy dokładali go sobie poza szkołą? Dobry korepetytor podchodzi indywidualnie do każdego ze swoich podopiecznych. Zajęcia pozalekcyjne powinny stanowić przestrzeń do zadawania pytań, a dobry tutor potrafi do końca wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Podczas korepetycji istotna jest zasada, że nie ma pytań zbyt banalnych. Oczywiście przygotowanie merytoryczne korepetytora musi być kwestią bezdyskusyjną.

Podczas poszukiwań dobrego korepetytora online, zaufaj więc swojej intuicji. Czy po zajęciach materiał szkolny wydaje się jaśniejszy? Czy tutor wytłumaczył to, co wcześniej było trudne i przytłaczające? A przede wszystkim: czy miałeś poczucie, że masz prawo czegoś nie rozumieć i popełniać błędy?