Ciekawe informacje

baterie do aparatów słuchowych

Jakie baterie do aparatów słuchowych?

Osoby korzystające z aparatu słuchowego wiedzą, że aby w pełni wykorzystać jego możliwości, potrzebne jest źródło zasilania. W większości przypadków oznacza to konieczność stosowania baterii. Należy wybierać produkty znanych firm, które gwarantują dużą wydajność i bezawaryjną pracę.

Czym jest aparat słuchowy?

Aparat słuchowy to urządzenie przeznaczone dla osób z wadą słuchu. Urządzenie to poprawia jakość słyszenia i rozumienia mowy. Dzięki zastosowaniu nowowczesnej technologi oraz wydajnych baterii aparat ten stał się przenośnym narzędziem pozwalającym na poprawę komfortu życia wielu ludzi w świecie pełnym dźwięków.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem baterii do aparatu słuchowego?

Aparat słuchowy to urządzenie, którego wybór należy skonsultować z protetykiem. Specjalista doradzi również nam jaką baterię do aparatu słuchowego wybrać. Wraz z rozwojem technologi firmy produkujące baterie słuchowe zastosowały nowoczesne rozwiązania, które wpłynęły na jakość oraz długość pracy urządzeń. Obecnie polecane są baterie cynkowo powietrzne, które posiadają stałe napięcie oraz są przyjazne środowisku. Bateria ta w połączeniu z powietrzem przedostającym się przez małe dziurki tworzy tlenek cynku, następnie przekształcając go w energię. Warto zaznaczyć, że zastosowanie takiego rozwiązania zwiększyło czas funkcjonowania urządzenia.

O czym należy pamiętać, wybierając baterie do aparatu słuchowego?

Baterie do aparatów słuchowych dzielą się na grupy w zależności od rodzaju aparatu, jak i pojemności baterii. Aparaty słuchowe dzielą się na te zauszne i wewnątrzuszne dlatego baterie słuchowe również dopasowane są do danego modelu urządzenia. Do aparatu zausznego nadadzą się baterie z oznaczeniem 13 w kolorze pomarańczowym natomiast wewnątrzusznego z oznaczeniem 10 w kolorze żółtym. Na rynku znajdziemy również baterie uniwersalne z oznaczeniem 312 pasujące do obu rodzajów urządzeń. Baterie do aparatów słuchowych z oznaczeniem 675 w kolorze niebieskim są przeznaczone dla urządzeń potrzebujących mocniejszego zasilania.

Wydajność baterii w aparatach słuchowych głównie zależy od ich rozmiaru oraz materiału, z którego zostały wykonane. Warto pamiętać, że warunki atmosferyczne mogą również wpłynąć na żywotność baterii. Baterie nie powinny być przechowywane w miejscach charakteryzujących się zmienną temperaturą. Szczególnie należy je chronić przed temperaturami ujemnymi, co będzie się przyczyniać do dłuższej żywotności. Dlatego zestawy baterii są sprzedawane w specjalnych opakowaniach plastikowych gwarantujących bezpieczeństwo podczas magazynowania.