Ciekawe informacje

maszyna

Maszyny do produkcji pudeł klapowych – jaki model wybrać?

Produkujesz pudła z tektury? A może zamierzasz wytwarzać opakowania? Świetnie! W Emergraf znajdziesz boxmakery, które Ci w tym pomogą. Nie tylko wykonują one bigowania, cięcia oraz szczeliny, ale również mogą wykonywać nadruki w niektórych przypadkach nawet sztancować. Dzięki nim nie będziesz potrzebował dodatkowych narzędzi. Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź!

Boxmatic 18/23/25

Boxmatic 18/23/25 to automatyczna maszyna do produkcji pudeł klapowych z tektury falistej. Zapewnia  możliwość sztancowania, a więc wycinania otworów na ręce oraz wykonywania cięć poprzecznych. Z powodzeniem można z jej pomocą wytworzyć podstawowe rodzaje pudeł, m.in. FEFCO 02, czyli pudła transportowe z jednego wykroju, oraz FEFCO 03, czyli pudła teleskopowe, złożone z przynajmniej dwóch elementów.

Boxmatic

Dzięki temu, że urządzenie składa się z różnych modułów, można je dopasować idealnie do swoich potrzeb. Pozwala ono wykonywać bigowanie poprzeczne i szczelinowanie, bigowanie wzdłużne, cięcie poprzeczne z możliwością jednoczesnego wycinania klapek oraz cięcie wzdłużne. Jeśli dobierzesz do niego wyposażenie dodatkowe, maszyna umożliwi Ci również stosowanie druku fleksograficznego i oznakowanie  pudła odpowiednim logiem, a także wycinanie z wykorzystaniem modułu sztancującego. Urządzenie dostępne jest u nas w dwóch wariantach:

  • Boxmatic 18/23/25 DCFM-D – model o szerokości roboczej 1800 lub 2300 lub 2500 mm, z podwójnym modułem sztancującym oraz modułem drukującym flexo;
  • Boxmatic 18/23/25  DDC – DD – model o szerokości roboczej 1800 lub 2300 lub 2500 mm oraz dwoma podwójnymi modułami sztancującymi.

Maszyny Boxmatic można wyposażyć w automatyczne podawanie arkuszy tektury z wysokiego stosu lub bezpośrednio z palety. Istnieje możliwość automatycznego odbioru gotowych pudeł dzięki zainstalowaniu ramion odbierających gotowe użytki. Stosowaniu podlega również odpad.  

Easymatic

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć maszyny do produkcji pudeł Easymatic. To półautomatyczna maszyna do produkcji pudeł z tektury falistej, a także tacek, kratownic oraz przekładek. Dzięki niej można wycinać szczeliny oraz wykonywać bigowanie poprzeczne i wzdłużne, a także cięcia wzdłużne. Dodatkowy moduł zapewnia również możliwość dodatkowego wycinania specjalnych otworów.

Maszyna umożliwia ustalanie wymiarów pudełek przy pomocy intuicyjnego ekranu dotykowego. Na podstawie wprowadzonych parametrów automatycznie wykonuje szczelinowanie i bigowanie w kierunku wzdłużnym. Pozycje noży szczelinowych i bigujących oraz noży krążkowych i kół bigujących ustawia się ręcznie. Urządzenie jest bardzo szybkie i proste w obsłudze, doskonale zdaje egzamin w nakładach wynoszących od 10 do 5000 pudeł. Obsługuje takie rodzaje pudeł jak m.in. FEFCO 02 i FEFCO 03, z tektury o pojedynczej, podwójnej, a nawet potrójnej fali (wystarczy ją w takim przypadku odpowiednio przystosować do działania).

Urządzenie możesz zakupić w naszym sklepie w dwóch wersjach:

  • Easymatic 18 – o szerokości roboczej 1800 mm;
  • Easymatic 23 – o szerokości roboczej 2300 mm.

Ważne jest również to, że maszynę można łatwo i szybko skonfigurować.

Ecomatic 18/23/28

Ważną pozycję w naszym rankingu zajmuje również maszyna Ecomatic 18/23/28. To półautomatyczny boxmaker, przeznaczony do profesjonalnej i efektywnej produkcji pudełek. Dzięki niemu można tworzyć pudła z trzy- lub pięciowarstwowej tektury, w standardowych rodzajach FEFCO (a więc m.in. FEFCO 02 i FEFCO 03). Pozwala on produkować tacki i kratownice, a także wycinać przekładki. Podobnie jak i poprzedni model, daje możliwość wykrawania otworów na dłonie.

Maszyna Ecomatic jest bardzo podobna do poprzedniego urządzenia. Podobnie jak ono, umożliwia bigowanie wzdłużne i poprzeczne oraz wycinanie szczelin, a także cięcie wzdłużne. Pozwala jednak wykonywać dodatkowo cięcie poprzeczne gilotyną oraz wycinanie zakładki językowej. Znajdziesz w niej również funkcję podawania ręcznego oraz multiprodukcji poprzecznej.

Ecomatic

Maszynę Ecomatic sprzedajemy w trzech wariantach:

  • Ecomatic 18  – o szerokości roboczej 1800 mm,
  • Ecomatic 23  – o szerokości roboczej 2300 mm,
  • Ecomatic 28 – o szerokości roboczej 2800 mm.

Aby móc efektywnie korzystać z urządzenia, należy odpowiednie parametry wprowadzić do systemu. Dzięki temu będzie ono automatycznie wykonywało poszczególne cykle.

Maszyny do produkcji pudeł klapowych w Emergraf

Szukasz maszyny do produkcji pudeł klapowych? Nie masz pojęcia, która będzie najlepsza? A może chcesz dopytać o szczegóły poszczególnych urządzeń? Zadzwoń do nas lub odwiedź w naszej siedzibie w Wieliczce – razem dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

DCPE-D