Ciekawe informacje

iPad

Najczęstsze usterki i awarie tabletów iPad

Tablety iPad są bardzo popularne na całym świecie, zarówno wśród użytkowników domowych jak i biznesowych. Trzeba przyznać, że ich możliwości są wyjątkowo duże. Dlatego też chętnie wybierane są do oglądania filmów, przeglądania internetu, ale również wykonywania różnego rodzaju zadań zawodowych. Nie są oczywiście bezawaryjne, a czasami usterki mogą przydarzyć się z powodu nieostrożnego obchodzenia się z urządzeniem użytkownika. Sprawdzamy z jakiego powodu tablety iPad najczęściej trafiają do serwisów.

Rozbita szybka wyświetlacza

To jeden z najczęstszych powodów dla którego musimy naprawiać nasze tablety. Każdy serwis iPad wymienia rocznie kilkaset rozbitych szybek ekranu. Uszkodzenie takie może zostać spowodowane upadkiem na twardą powierzchnię. Ponieważ szkło jest materiałem kruchym, łatwo ulega uszkodzeniu na skutek takiego zdarzenia. Nie oznacza to jednak, że tablet nie nadaje się już do użytku. Wystarczy udać się do serwisu i poprosić o jej wymianę. Nie jest to żadnym problemem dla dobrych serwisantów, którzy wykonują tego typu czynności nawet kilka razy dziennie. Nie trzeba też obawiać się, że nie uda się wymiana szybki iPad zbudowany jest w taki sposób, że wyjątkowo rzadko uszkodzeniu ulegają inne elementy znajdujące się wewnątrz. W razie konieczności serwisanci wymienią również panel dotykowy (tzw. digitizer), a także sam wyświetlacz. Wykonanie tej naprawy na oryginalnych częściach zapewni tak samo dobrą sprawność tabletu jak przed uszkodzeniem.

Krótki czas pracy na baterii

Popularną usterką jest również skrócenie się czasu pracy na akumulatorze, bez konieczności podłączenia tabletu do ładowania. Jest to niestety normalne zużycie eksploatacyjne baterii i występuje również w smartfonach, laptopach i wszystkich innych urządzeniach zasilanych w ten sposób. Typowy akumulator przewidziany jest na około 1000 cykli ładowania i rozładowania. Po tym czasie powinien wciąż zachować 80% swojej pierwotnej sprawności, ta jednak może w tym momencie zacząć spadać dość szybko i drastycznie. Dlatego jest to dobry moment, gdy powinna być przeprowadzona wymiana baterii iPad nowej generacji posiada niestety akumulator zamknięty w szczelnej obudowie i nie można go tak po prostu znaleźć pod tylną klapką. Tyczy się to również większości urządzeń elektronicznych, które są na rynku. Stąd chcąc wymienić baterię musimy zgłosić się do serwisu urządzeń Apple, gdzie ta operacja może zostać przeprowadzona. Jeżeli problemy z baterią wystąpią jeszcze w okresie gwarancyjnym, możemy liczyć na bezpłatną naprawę.