Ciekawe informacje

tatuaż

Tatuaż na palcach

Tatuaże na palcach wciąż są jednym z bardziej kontrowersyjnych umiejscowień dziar, ponieważ są to tatuaże, które zawsze są widoczne (chyba, że nosimy rękawiczki). Jednakże, nie da się ukryć, że to wyjątkowa i nietuzinkowa ozdoba dłoni, dlatego mimo tego faktu, tatuaże na palcach stają się coraz bardziej popularne.

Znaczenie tatuażu na palcach

Niektórzy mówią, że każdy z pięciu palców dłoni odpowiada jednej z planet Układu Słonecznego:

 • Środkowy palec jest energetycznie związany z Saturnem. Jest to planeta władzy. Osoby urodzone pod znakiem Saturna mają tendencję do dążenia do władzy, walki o swój autorytet i dążenia do przywództwa. Tatuaż na środkowym palcu wzmacnia związek z planetą.
 • Kciuk jest energetycznie zrównany z Marsem. Energia planety ujawnia atrakcyjność i pomaga być aktywnym we wszystkich sferach życia. Tatuaż na kciuku, odpowiednio, zwiększa “prądy” Marsa.
 • Palec wskazujący jest palcem Jowisza. Jego energia jest związana ze strumieniami finansowymi i doniosłymi wydarzeniami. Jeśli na nie czekasz lub chcesz, aby się spełniły, tatuaż na palcu wskazującym to świetny sposób na wzmocnienie swojej prośby do wszechświata.
 • Palec serdeczny symbolizuje Wenus. Jest to planeta uczuć, emocji i miłości. Nie bez powodu obrączki ślubne nosi się właśnie na palcu serdecznym. Zostając przy tym temacie, można się obyć bez standardowych obrączek, robiąc sobie tatuaż na palcach. Takiego pierścienia nie można zdjąć, ani zgubić.
 • Mały palec – palec Merkurego. Energia tej planety reprezentuje inteligencję, mobilność społeczną. Dlatego znaczenie tatuaży na małych palcach – pragnienie kontaktu z ludźmi, wiedzy, samodoskonalenia.

Oprócz astrologii i ezoteryki, znaczenie tatuaży na palcach wiąże się również z religią. Na przykład w hinduizmie istnieje pojęcie mudry, czyli “święte gesty rąk” – zwykle dwa palce są złączone w gest przypominający pierścień. Pomaga to w osiągnięciu pewnego stanu świadomości, który jest często wykorzystywany przez joginów w ich praktyce.

W mudrach kciuk symbolizuje duchowość, pochodzenie ludzkie, a nie zwierzęce. Palec wskazujący jest symbolem prawa oraz moralności. 

Środkowy palec jest symbolem działania. Jest on często używany przez mistrzów sztuk walki, aby pokazać swoją odwagę. Zdjęcia tatuaży palców osób uprawiających karate, kungfu lub judo często przedstawiają obrazy nieustraszoności: ogień, drapieżne bestie i mityczne postacie, takie jak smoki.

Najbardziej popularne tatuaże na palcach i ich znaczenia

Najczęściej wybieranymi projektami na tatuaż na palach są między innymi:

 • napisy
 • wąż
 • strzałka
 • motywy florystyczne
 • gwiazdy
 • abstrakcja

Popularne tatuaże na palcach dla mężczyzn

Tatuaże na palcach u mężczyzn są często umieszczone w poprzek palców. Ten zabieg optycznie wydłuża palce oraz sprawia, że dłoń jest “mocniejsza” i większa. Na przykład Johnny Depp ma wytatuowane trzy prostokąty u podstawy palca wskazującego. Stoją one na wąskich żebrach, składających się w łamaną linię, przypominającą płot. Aktor nie zdradza znaczenia tego symbolu; mówi jedynie, że rysował go w szkole, a potem podczas ważnych rozmów telefonicznych. Mężczyźni lubią też wybierać wszelkie symbole i napisy na tatuaże na palcach. 

Popularne tatuaże na palcach dziewcząt

Tatuaże na palcach u kobiet są zazwyczaj pionowe lub wykonane na brzegu palca. Dzięki temu palce wyglądają na dłuższe i bardziej eleganckie. Są one również podkreślane przez wybór popularnej tematyki tatuaży w tym miejscu. Kwiaty, wzory mehendi, motyle i inne delikatne, lekkie owady zbijają rekordy popularności wśród miłośniczek tatuażu. Popularne są również rajskie ptaki, czy motyw serca. Tatuaże na palcach są również popularne wśród celebrytów. Na przykład Lindsay Lohan i Rihanna noszą tatuaże napisy na palcach. Gwiazdy mają na palcach wskazujących napisane Shhh. Element ma większy sens, gdy palec jest przyłożony do ust. Lana Delerey posiada zaś wytatuowany napis “Live fast, die early” na palcu wskazującym.

Zapisz się na tatuaż na palcu 

Jak widzisz, pomysłów na tatuaż na palcu jest wiele, a jedyne co cię ogranicza to twoja wyobraźnia. Inspiruj się z INKsearch.co, platformą do rezerwacji sesji tatuażu, na której znajdziesz tysiące pomysłów na tatuaż na palcu i zapisz się do jednego z artystów! Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiedniego tatuażystę, który specjalizuje się w dziaraniu właśnie tej części ciała. Niestety palce należą do bardziej problematycznych umiejscowień tatuaży na ciele, dlatego nie każdy tatuażysta podejmie się takiego zabiegu. Nie martw się jednak na zapas – obecnie coraz więcej artystów ma doświadczenie w dziaraniu właśnie tej części ciała, ze względu na rosnącą popularność tatuaży na palcach. To co? Jaki będzie twój tatuaż?