Ciekawe informacje

Kraków

Noclegi dla grup w Krakowie

Jest kilka takich miejsc, które są nie tylko regionalnymi stolicami turystyki, ale także krajowymi. W przypadku Krakowa dotyczy to także Europy. Miasto przyciąga turystów jak magnes – ci przyjeżdżają częstokroć w grupach zorganizowanych z różnych krańców Polski i świata.

Zabytki, teatry, wydarzenia artystyczne, atrakcje turystyczne, koncerty… – grzechem jest przyjeżdżać do stolicy małopolski tylko na jeden dzień. Jeśli chcemy choć trochę zaczerpnąć klimatu Krakowa, powinniśmy wygospodarować nieco więcej czasu – choćby po to, aby poznać atmosferę uliczek Starego Miasta nocną porą. Warto zarezerwować nocleg w Krakowie i spokojnie zanurzyć się w klimat byłej stolicy Polski.

Noclegi w Krakowie

Połączeniem niskich kosztów i jakości noclegu są hostele. Jedną z placówek, które dbają o zadowolenie gości, jest Draggo. Hostel oferuje zarówno noclegi dla grup w Krakowie, jak i dla klientów indywidualnych. Znajdziemy tu zarówno duże, jak i małe pokoje. Przestrzeń jest urządzona nowocześnie. Goście mają tutaj także dostęp zarówno do WIFI, smart TV, szafek i indywidualnych doków ładujących oraz do prywatnej łazienki. Jednym z największych atutów jaki ma hostel w Krakowie, jest jego lokalizacja. Znajduje się on na Starym Mieście. A skoro już o nim mowa…

Zabytki Starego Miasta

Stare Miasto obfituje w niezliczoną liczbę zabytków. Już same zabytkowe kościoły – Kraków posiada ich więcej na Starym Mieście niż nie jedno polskie miasto na swoim terenie. Przy zwiedzaniu obowiązkowo trzeba odwiedzić kościół mariacki.

Nie pomińmy jednak jeszcze innych budynków. Charakterystyką Krakowa jest to, że zderza się w nim wiele epok. Mamy tu np. gotycką bazylikę św. Franciszka z Asyżu. Warto ją odwiedzić dla… secesji! To tu znajduje się słynny witraż Boga Ojca autorstwa Wyspiańskiego. Na przeciwległym biegunie stylistycznym stoi malutki romański kościółek św. Wojciecha na rynku oraz barokowy kościół ojców pijarów. To, co w nim fantastyczne, to wrażenie trójwymiarowości poszczególnych elementów (np. sklepienia).

Muzea i folklor

Jednak nie samymi kościołami Stare Miasto stoi. Dla fanów muzealnictwa gratką będzie muzeum Czartoryskich. Dla dzieci i młodzieży ciekawsze jednak będzie położone niedaleko hotelu muzeum mieszczące się w podziemiach Krakowa. Pokazana jest w nim historia miasta – co ważne z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Nieopodal hotelu znajdziemy także słynne okno papieskie przy ulicy Franciszkańskiej. To z tego miejsca papież Jan Paweł II pozdrawiał rodaków. Po przeciwległej stronie Starego Miasta mieści się średniowieczna brama floriańska z orłem piastowskim, który zaprojektował Jan Matejko. Pewnym folklorem miasta są malarze, którzy stale urzędują w tym miejscu i sprzedają swoje obrazy. Na krakowskich ulicach znajdziemy również wiele muzyków i artystów ulicznych, którzy stali się organiczną częścią Starego Miasta.

Czy to wszystko?

Wymienione atrakcje to jedynie mały wycinek tego, czego możemy doświadczyć w stolicy małopolski (i to jedynie na Starym Mieście!). Wawel, Muzeum Sztuki Współczesnej, Teatr Narodowy… wymieniać można bardzo długo, ale lepiej przecież samemu zarezerwować tani hostel w Krakowie, spakować rzeczy i zobaczyć…