Ciekawe informacje

pakiety medyczne

Pakiet medyczny dla firm – dlaczego warto?

Dobierając dostawcę usług lekarskich dla pracowników pracodawcy ciągle na czołowym miejscu stawiają jakość oferowanych usług i obszar ochrony. Dla pracowników natomiast znacznie ważniejsza jest renoma instytucji lekarskich, z jakimi ubezpieczyciel lub spółka medyczna współdziała. Czego oczekują pracodawcy oraz pracownicy od ubezpieczeń leczniczych oraz pakietów medycznych gwarantujących dostęp do prywatnej służby zdrowia?

Zadbaj o zdrowie pracowników

Dzisiaj pracownicy dobierając stanowisko pracy, nie pójdą do spółki, w jakiej nie poczują, iż ona rzeczywiście o nich dba, korzystnie oddziałuje na ich odpowiednie życie. Nie każdemu pracodawca zagwarantuje instruktora jogi, nie wszyscy kochają owocowe czwartki lub nie każdy wymaga miejsca na rower pod biurem. Należałoby mieć na uwadze, iż zdrowie to absolutnie kluczowy, najistotniejszy filar wellbeing człowieka. Bez niego rzeczywiście ciężko mówić o tymże, iż będzie się on odpowiednio czuł w pracy, będzie w nią zaangażowany.

Czym jest abonament medyczny dla pracowników?

Pakiet medyczny PZU, to artykuł świadczony poprzez jeszcze większą ilość instytucji lekarskich. Kupić go można samodzielnie, jednak teraz jeszcze większą sławą cieszą się dodatkowe pakiety firmowe, jakie kupuje się grupowo dla wszelkich osób działających w określonym miejscu. Taka opieka lekarska dla firm działa na zasadzie ryczałtu. Pracodawca z góry finansuje dostęp do usług w określonym centrum leczniczym. Ludzie mogą zatem darmowo korzystać ze świadczeń lekarskich, jakie abonamentem są otoczone.

Pakiety medyczne finansowane lub współfinansowane pracownikom przez pracodawcę stanowią świadczenia rzeczowe ze stosunku pracy. Takie pliki mogą – w zależności od decyzji pracodawcy – obejmować tylko możliwość korzystania przez pracownika z pomocy ekspertów medycyny pracy w ramach tzw. niezbędnej zapobiegawczej opieki zdrowotnej (badania społeczne, testowe, okresowe, tymczasem też badania ochronne konieczne z racji na warunki pracy), natomiast mogą też uprawniać ludzi do korzystania spośród pomocy innych specjalistów, niepowiązanych bezpośrednio z ochronną opieką zdrowotną.

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Pakiety medyczne mogą być dostosowane do ludzi. W takiej polisie nierzadko zapewniony jest pewny dostęp do specjalistów standardowej profilaktyki leczniczej oraz niektórych ekspertów, nierzadko jest to internista, laryngolog, ginekolog itd. Dostępne są również doświadczenia laboratoryjne, w tymże morfologia lub analiza moczu. Wybrane propozycji obejmują również ocenę obrazową, np. USG jamy brzusznej. Nierzadko są to badania limitowane, co znaczy, iż w określonym roku można zrobić za darmo pokazowo 2x USG, jeżeli zajdzie taka konieczność.