Ciekawe informacje

waporyzacja

Waporyzacja – co warto wiedzieć?

Można stwierdzić, że obecnie waporyzacja staje się swego rodzaju globalnym trendem, co widać również w naszym kraju, gdyż coraz więcej osób decyduje się zrezygnować z palenia papierosów, a przerzuca się właśnie na waporyzację. Z waporyzatorów obecnie korzystają różni ludzie, zarówno celebryci, jak i miłośnicy puszczania pary, bądź też osoby, które uwielbiają właściwości medyczne ziół. Warto zatem wiedzieć, czym wyróżnia się waporyzator i co należałoby o nim wiedzieć. 

Co to jest waporyzator?

Waporyzator, to po prostu urządzenie, które odparowuje aktywne substancje biologiczne z suszonych ziół. Teraz na rynku możemy znaleźć wiele różnego rodzaju waporyzatorów, ale zawsze ich mechanizm działania jest naprawdę bardzo podobny, gdyż wykorzystywane jest naturalne zjawisko parowania. Waporyzator podgrzewa zioła do temperatury, w której substancje aktywne ulegają odparowaniu. Na przykład w wypadku suszu konopnego będą to CBD, jak i pozostałe kannabinoidy, terpeny i flawonoidy. Właściwie w komorze waporyzatora jesteśmy w stanie umieścić również inne zioła. W odróżnieniu od palenia, w procesie waporyzacji susz jest tylko i wyłącznie podgrzewany i nie dochodzi do jego zapalenia. 

Podstawy działania waporyzatora

Wielu osobom wydaje się, że aby wydobyć smak, jak i aromat zapachowy z ziół, najpierw muszą być one rozpalone, a później trzeba je wdychać bezpośrednio do płuc, ale na szczęście tak nie jest. Tak naprawdę, żeby móc wyciągnąć z suszu pełnię aromatu, musimy tylko i wyłącznie podgrzać je do właściwej temperatury, a do tego służy nam właśnie urządzenie jakim jest waporyzator. Podgrzewa on zioła do właściwej temperatury, która wynosi najczęściej około 200 stopni Celsjusza. Wskutek tego procesu błyskawicznie dochodzi do ekstrakcji wilgoci, i tworzy się para wodna wraz z substancją aktywna. Niestety niewiele osób o tym wie i niepotrzebnie doprowadza do spalania ziół, poprzez podgrzewanie je do wyższej temperatury, przez co osiąga zdecydowanie mniej przyjemności płynącej między innymi z palenia.

Czym jest elektryczny grinder?

Obecnie elektryczne grindery cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością wśród osób, które korzystają z zalet, jakie daje waporyzacja. W najprostszej postaci elektryczny grinder przy działaniu wykorzystuje silnik elektryczny, jak również źródło nasilania, żeby móc napędzić mechanizm. W wypadku procesu jakim jest waporyzacja, zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na jakość jest zmielenie ziół. Ich rozdrobnienie na mniejsze kawałki pozwala na przejście większej ilości ciepła przez materiał roślinny.