Ciekawe informacje

dom dla seniora Wielkopolska

Przygotowanie się na przenosiny do domu seniora

Przenosiny do nowego otoczenia, jakim może być dom opieki, niosą za sobą spory ładunek emocjonalny. Strach, niepewność oraz frustracja to uczucia towarzyszące osobom bliskim, oraz samym osobom starszym. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru odpowiedniej placówki należy zapoznać się ze wszystkimi aspektami, aby przenosiny przebiegły możliwie bezboleśnie. 

Domy opieki zlokalizowane w Wielkopolsce

Tereny Wielkopolski obfitujące w łąki, pola oraz zalesione tereny poprzecinane rzekami to odpowiednia lokalizacja domów opieki dla osób starszych. Jakość powietrza stojąca przez większą część roku na zadowalającym poziomie na pewno nie pogorszy stanu zdrowia seniorów. Niezwykle ważnym aspektem jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu pozwalająca na poprawę ukrwienia organizmu, dotlenienie komórek oraz poprawę cyrkulacji limfy. Stając przed wyborem domu seniora, należy kierować się przede wszystkim bliskością rodziny, lecz czasem warto dołożyć kilka km, aby zapewnić lepsze warunki osobie starszej.

Dom opieki płatny czy państwowy

Należy zacząć od tego, że domy seniora Wielkopolskie dzielą się na państwowe oraz prywatne. Niestety dominuje tendencja, że opieka płatna to opieka postawiona na wyższym poziomie. Nie można się spierać z wnioskiem, z którego wynika, że lepiej dofinansowane placówki pozwolić mogą na zapewnienie standardów na najwyższym poziomie. Nie każdy może pozwolić sobie na spożytkowanie większości emerytury na pobyt w placówce, a rodzina ograniczona ekonomicznie nie jest w stanie ponieść kosztów pobytu. W takiej sytuacji zostaje się niejako skazanym na pomoc ze strony starosty oraz państwa. Nie jest powiedziane, że państwowe placówki są najgorszym wyjściem. Wszystko zależy od oczekiwań oraz preferencji. 

Dlaczego opieka płatna to lepsza opieka

Placówki prywatne przewyższają te państwowe pod wieloma aspektami. Przede wszystkim są to: lepsze wyposażenie, bogatsza oferta medyczna oraz rehabilitacyjna, korzystniejsza lokalizacja, lepiej wyszkolony personel, mnogość dostępnych terapii, jakość świadczonych usług. Płatne domy opieki oferują opiekę na najwyższym możliwym poziomie. Personel, który nie cierpi na braki kadrowe, może w należyty sposób zadbać o przeżywanie starości. Indywidualne podejście żywieniowe czy rehabilitacyjne zapewni komfortowe warunki nawet najbardziej sceptycznym osobom starszym. Pobyt w domu starości wiąże się z ciężkim przeżyciem emocjonalnym, warto więc aby personel miał odpowiednie podejście do najtrudniejszych pacjentów.

Portal dom-dla-seniora.pl to wyszukiwarka najlepszych domów seniora w Wielkopolsce. Portal agreguje domy seniora, prezentuje rozbudowane profile i ułatwia podjęcie decyzji o wyborze miejsca dla seniora w województwie wielkopolskim.