Ciekawe informacje

piżama damska

Jak wybrać piżamę damską?

Piżamy  damskie to idealne ubranie nie tylko do spania. Możemy je nosić, kiedy chcemy się zrelaksować, na przykład spędzić leniwe popołudnie na kanapie z książką. Piżamy występują w wielu kolorach oraz wzorach dzięki temu każda kobieta może znaleźć swój wymarzony strój nocny.

Zwróć uwagę na materiał!

Tkaniny oddychające są bardziej komfortowe niż te, które całkowicie nie przepuszczają powietrza.  A to dlatego, że zapewniają chłód i dobrze  odprowadzają nadmiar potu. Tkaniny oddychające pomagają również lepiej spać, zwłaszcza latem, kiedy nie mamy dostępu do klimatyzacji. Przykłady oddychających materiałów to  oczywiście bawełna, ale także takie materiały jak: bambus, jedwab, modal i len. Dlatego musimy zawsze dokładnie sprawdzać informacje  na metce. 

Zadbaj o swoją wygodę

Piżama damska musi być przede wszystkim wygodna. Przecież będziemy ją nosić przynajmniej przez kilka godzin. Jej fason musi gwarantować nam pełną swobodę ruchów. Strój noc nie może być zbyt ciasny ani zbyt luźny. 

Wybór odpowiedniego rozmiaru piżamy damskiej jest ważny dla świetnego dopasowania i optymalnego komfortu. Żeby wybrać najlepszą piżamę, zmierz się od góry do dołu i upewnij się, że znasz również swój wzrost. Jeśli chodzi o tabelę rozmiarów, to warto zwracać na nią szczególną uwagę. Należy wiedzieć, że każdy sklep ma swoją rozmiarówkę. 

Poczuj się kobieco

Oczywiście piżamy czy koszule nocne nie są najważniejszymi elementami naszej garderoby. Jednak powinniśmy zadbać o wygląd naszego stroju nocnego. Dobrze dopasowana piżama sprawi, że będziemy mogły czuć się kobieco i wygodnie w każdej sytuacji. Dlatego warto mieć kilka różnych piżam, które sprawdzą się w różnych okolicznościach. Jeżeli planujemy romantyczne chwile z ukochaną osobą, to możemy zdecydować się na seksowną piżamkę z satyny, wykończoną koronką. Natomiast jeśli zależy nam na wygodzie i cieple, to możemy postawić na piżamę uszytą z miękkiej flaneli. Taki strój nocny doskonale sprawdzi się w czasie chłodnych jesiennych i zimowych wieczorów.