Ciekawe informacje

samochód na minuty

Samochód na minuty – wygoda i oszczędność

Wynajem samochodów na minuty to coraz popularniejsza w Polsce usługa, która opiera się na idei współdzielenia od dawna już znanej w ekonomii. Jeden samochód udostępniany jest wielu użytkownikom, którym zależy na sprawnym i wygodnym poruszaniu się po mieście.

Samochód na minuty – od czego zacząć?

Jest kilka istotnych kwestii, o których powinny pamiętać osoby planujące wynająć  auto na minuty. Trójmiasto oraz inne duże ośrodki to na razie jedyne w Polsce miejsca, gdzie funkcjonuje omawiana usługa. Kierowca musi mieć ważne prawo jazdy oraz aktualną kartę kredytową, a nierzadko również spełniać kryterium wiekowe. Niektóry firmy wynajmują auta na minuty wyłącznie osobom, które ukończyły 21. rok życia. Konieczne jest ponadto zainstalowanie na telefonie aplikacji wybranego usługodawcy oraz zarejestrowanie się w niej. Aplikacja umożliwia rezerwację i otworzenie samochodu oraz zakończenie najmu. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna.

Samochód na minuty – dlaczego warto?

W ocenie ekspertów z PANEK CarSharing istnieje wiele przesłanek, dla których warto pokusić się o korzystanie ze współdzielonych aut. Przede wszystkim jeden taki samochód jest w stanie zastąpić nawet parę pojazdów osobowych, co przyczynia się do zmniejszenia ruchu na drogach oraz ilości spalin zanieczyszczających powietrze. Mieszkańcy dużych miast na co dzień zmagają się z korkami i narzekają na jakość powietrza. Opłaca się zatem stosować rozwiązania, które przyczyniają się do rozwiązania tych problemów. Ponadto kierowca płaci jedynie za realnie pokonany dystans oraz za czas przejazdu – średnie stawki za każdy przejechany kilometr i za każdą minutę wynoszą kilkadziesiąt groszy.

Auto na minuty to świetna opcja dla osób, które sporadycznie korzystają z samochodu lub wcale go nie posiadają. Usługa sprawdza się także w sytuacji, gdy z uwagi na różne okoliczności nie ma możliwości użytkowania własnego auta. Poszczególni operatorzy usługi mają w miastach wydzielone strefy, gdzie odbiera się i zwraca wypożyczony pojazd.