Śruta, jest to po prostu artykuł, jaki jest otrzymywany przez jednorazowe rozdrobnienie nasion uprawnych, które są rozkruszane poprzez specjalistyczne urządzenie, jakim jest śrutownik. Obecnie możemy spotkać się z różnymi rodzajami śruty, która podawana jest zwierzętom hodowlanych. Spośród nich, zdecydowanie największą popularnością cieszy się śruta sojowa, która obecnie jest powszechnie wykorzystywana. Co musimy wiedzieć na jej temat – jak powstaje i przede wszystkim jakie są jej zalety?
Śruta sojowa – co to?
Śruta jest to podstawowy element służący do produkowania pasz zwierzęcych. Tym, co wyróżnia ten właśnie artykuł jest duża przyswajalność białka, jak również jest bogaty w aminokwasy, dzięki czemu stanowi najcenniejsze źródło białka roślinnego w żywieniu zwierząt. Śruta sojowa, obecnie jest z powodzeniem stosowana przez hodowców zwierząt na całym świecie. Nie ulega wątpliwości, że ten właśnie artykuł jest najlepszy dla hodowców, którym zależy na tym, aby znaleźć wartościową paszę dla swoich zwierząt hodowlanych. Ten właśnie produkt jest podstawowym elementem służącym do produkowania pasz. Obecnie w naszym kraju, jest bardzo popularnym produktem, który stosuje się zarówno w przypadku drobiu, trzody chlewnej, jak również bydła.
Śruta sojowa – zastosowanie
Dzięki skupieniu energii oraz białka, jak również unormowanej wartości pokarmowej, to śruta sojowa, powoduje zdecydowanie lepszy efekt, co jest zauważalne zwłaszcza w przypadku dojrzewających świń. Jeżeli będziemy ją stosować regularnie, to zapewne zauważymy, że praca podczas obsługi zwierząt jest zdecydowanie łatwiejsza oraz przyjemniejsza, a dzięki temu my mamy zdecydowanie mniej pracy niż dotychczas. Mieszanki pełnoporcjowane, które nazywane są również pełnodawkowymi, stanowią jedyną paszę, jaka podawana jest bydłu. Podczas tradycyjnego żywienia, mieszanki uzupełniające, stanowią doskonałe uzupełnienie zarówno paszy gospodarskiej, jak również ubocznych artykułów przemysłu rolno-spożywczego. Są one przeznaczone głównie do produkowania mieszanek pełnoporcjowych. Superkoncentraty, w zdecydowanej większości składają się z białka ogólnego i są one przeznaczone dla gospodarstw, czy też mieszalni pasz, jakie mają także śruty poekstrakcyjne, czy też nasiona strączkowe. W mieszankach znajdziemy ich dziesięć procent i to właśnie stąd wzięła się nazwa superkoncentratów dziesięcioprocentowych. Obejmują one grupę składników, jakie dopełniają ziarno znajdujące się w mieszankach i dlatego też nazywane są koncentratami pełnymi. Więcej informacji na temat śruty sojowej oraz możliwość zakupu dostępne na stronie https://aptrans.pl/sruta-sojowa/.