Ciekawe informacje

bluza damska

Bluzy damskie z bawełny organicznej

Kluczowy element odzieży

Nawet najlepiej wyglądający na pierwszy rzut oka element garderoby może zawieść. Bluzy damskie są częstym wyborem kobiet ceniących sobie wygodę i funkcjonalność. Bowiem oprócz prezencji i designu, która co prawda jest bardzo istotna bluza może okazać się po prostu niewygodna przez co nieużywalna. Często tanie poliestrowe materiały w połączeniu z bawełną niskiej jakości wprowadzane są w strukturę odzieży. Takie bluzy niejednokrotnie szybko się wycierają czy powstają na nich dziury nie wspominając już o ich zwartej strukturze, która prowadzi do totalnego braku jakiejkolwiek wentylacji.

Naprzeciw oczekiwaniom

Rozwiązaniem z tej sytuacji jest zastosowanie wysokiej jakości bawełny organicznej. Stanowi ona perfekcyjną alternatywę dla wspomnianych wcześniej syntetycznych materiałów zapewniając szereg atutów, które zostaną przedstawione właśnie w tym artykule. Jeżeli osoba na pierwszym miejscu stawa sobie wysoką jakość w korelacji z naturalnością to niemożliwym będzie nie oddanie swojego serca tej tkaninie. Obecnie małymi krokami coraz częściej bawełna organiczna wprowadzana jest do wielu części składowych odzieży takich jak właśnie damskie bluzy. Niesie ona za sobą szereg korzyści znajdując swoich fanów będących obrońcami środowiska.

Bluzy damskie z bawełny organicznej marki KOKOWorld

Specyfikacja bawełny organicznej

Cały proces produkcji tego materiału – od początku do końca wykonany jest jak sama nazwa wskazuje z dbałością o naturę. Pozyskiwana jest ona z ekologicznych upraw w których całkowicie odsunięte zostało zastosowanie chemikaliów podnosząc jakość materiału. Również pracownicy dbający o każdy aspekt zbiorów pracują z delikatnością i dbałością – a wszystko to własnymi rękami. Dzieje się tak, gdyż zmechanizowane pojazdy nie mają wstępu na uprawę. W wyniku takiego zabiegu bawełna cechuje się m. in:

– Trwałością – zapewniona jest dzięki gęstym splotom co zapewnia jej solidność i odporność na zużywalność

– Brakiem rozciągliwości – zwarta struktura nie rozciągnie się po jednym praniu sprawiając, że damskie bluzy zachowają swój kształt na długo

– Antyalergiczność – jest zapewniona dzięki braku użycia wszystkich chemikaliów sprawiając, że będzie bezpieczna dla użytkownika jak i jego otoczenia

– Wentylacja – bio-bawełna zapewni swoim bluzom wysoką klasę oddychalności utrzymując komfort na najwyższym poziomie

Podsumowanie

Na półkach sklepowych nie łatwo znaleźć bluzy wykonane z bawełny organicznej. Jednak nie łatwo – nie znaczy, że nie jest to możliwe. Jest kobiecie zależy na komforcie i niebanalnym wyglądzie to warto poświęcić chwilę czasu aby znaleźć taki produkt. Z pewnością będzie on służył na bardzo długi czas zapewniając funkcjonalność na najwyższym poziomie.