Ciekawe informacje

Udana rekonstrukcja piersi po zabiegu mastektomii.

Nie da się ukryć, że wiele kobiet doświadczyło choroby nowotworowej, która wymusiła całkowite usunięcie piersi z uwagi na to, że nikt w innym przypadku nie sposób było zahamować rozwoju choroby. Z pewnością taki fakt jest bardzo mocno przeżywany przez wiele pań, które często nie mogą, sobie poradzić po tego typu zabiegu jednak warto zwrócić uwagę, że obecna medycyna daje możliwość rekonstrukcji takiej piersi. Jest to jeden z nowoczesnych i bardziej innowacyjnych zabiegów, który jesteśmy w stanie wykonać tylko i wyłącznie w odpowiedniej klinice mając jednocześnie świadomość, że jest to bardzo poważny i skomplikowany zabieg, który wymaga właściwego podejścia.

Rekonstrukcja piersi po mastektomii.

W tej sytuacji po prostu trzeba się liczyć z tym, że rekonstrukcja utraconej piersi to nie jest łatwe zadanie, dlatego, jeśli szukamy odpowiednich specjalistów, to z pewnością warto zajrzeć na stronę https://wilmed.pl/chirurgia-plastyczna/rekonstrukcja-piersi-po-mastektomii/, po to, aby wybrać najlepszą i dostępną metodę leczenia. W ten sposób dzięki rekonstrukcji piersi kobieta jest w stanie odzyskać swój poprzedni wygląd, co nie da się ukryć, że tego typu działania mogą się odbyć jakiś czas po operacji związanej z mastektomią. W ten konkretny sposób lekarz jest w stanie dokonać wspomnianej rekonstrukcji tak, aby pierś Kobiety wyglądała dokładnie tak samo, jak ta która została utracona. Oczywiście tego typu rozwiązania wykorzystuje się często materiały sztuczne implanty lub ekspandery czy też nawet biologiczne tkanki pobrane od samej pacjentki co w dużej mierze pozwala również na łączenie tego typu zabiegów w jedną całość.

Kilka technik do wyboru.

Nie da się ukryć, że taki implant to dobre rozwiązanie w momencie, gdy rekonstrukcja piersi jest przeprowadzona w odpowiedni sposób. W ten sposób nie będzie wielkich różnic widocznych pomiędzy obiema piersiami, co sprawia, że kobiety są zadowolone z takiego zabiegu. Możemy być pewni, że takie rozwiązanie się sprawdzą i na pewno warto, dzisiaj zastosować tego typu metody mając jednocześnie świadomość, że to może pomóc. Takie rekonstrukcje są jedyną szansą na odzyskanie piersi dla kobiety.