Ciekawe informacje

urodziny

Urodzinowy zawrót głowy

Wszystkie mamy wiedzą, że organizacja dziecięcych urodzin nie jest sprawą prostą. Jeszcze o ile w przypadku młodszych dzieci to my możemy zdecydować jak ich urodziny będą wyglądać, o tyle starsze dzieci już mają na ten temat własne wyobrażenia i musimy ich zdanie wziąć pod uwagę. Dzieciom nie wystarczy, że ktoś do nich przyjdzie, złoży życzenia i da prezent lub pieniądze. Urodziny to impreza na którą maluchy czekają cały rok, chcą by była niepowtarzalna i wyjątkowa. Jak zadbać o by urodziny były niezapomniane i by wszyscy dobrze się bawili

Goście – czyli kogo zaprosić ?

Gdy nasza pociecha jest malutka naturalne jest, że to my decydujemy kogo zapraszamy na urodziny. Jeśli natomiast mamy już starsze dziecko to ono powinno zadecydować z kim chciałoby świętować. Warto wcześniej z dzieckiem ustalić limit osób, które może zaprosić. Z odpowiednim wyprzedzeniem należy zakupić także zaproszenia urodzinowe, najlepiej pasujące motywem do całej imprezy. By uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresu lepiej jest od razu kupić większą ilość zaproszeń ponieważ lista dziecięcych przyjaciół i nieprzyjaciół zmienia się z dnia na dzień, i czasem w ostatniej chwili, kiedy zaproszenia są już wypisane, dziecko informuje nas, że nie zaprosi Marysi, ale jednak chciałoby żeby była Kasia. Większa ilość zaproszeń w takiej sytuacji uratuje nasz spokój.

Dekoracje – zestawy urodzinowe czy praca własna ?

Dekoracje to zaraz po gościach jeden z najważniejszych elementów dziecięcych urodzin. Możemy wykonać ozdoby samodzielnie z papieru, kupić balony, talerzyki i inne potrzebne rzeczy, ponieważ jednak organizacja imprezy sama w sobie jest już czasochłonna, my jesteśmy za zakupem gotowych zestawów. Psi Patrol, Strażak Sam albo Księżniczka Elsa – nasze dziecko pragnie mieć urodziny z motywem ulubionego bohatera ? Żaden problem. Możemy zakupić gotowe zestawy urodzinowe z motywem, który wybrała nasza pociecha i nie martwić się, że o czymś zapomnimy. W skład zestawów wchodzą między innymi banery, balony, kubeczki i talerzyki – a wszystko to z wizerunkiem ulubieńca naszego dziecka, które z całą pewnością będzie zachwycone.

Pyszności – czyli co do jedzenia ?

Dziecięce imprezy urodzinowe rządzą się innymi prawami niż te dorosłych. Ma być przede wszystkim różnorodnie i kolorowo. Najważniejszy jest oczywiście tort, który również może być z ulubionych bohaterem. Pamiętajmy jednak, żeby nie był on ciężki. Lepszym wyborem będzie na przykład tort bezowy z bitą śmietaną.

Poza tortem bardzo ważne są napoje oraz inne przekąski. Pamiętajmy żeby były one dostosowane do wieku gości oraz ich możliwości. Nie może również zabraknąć owoców.

W zależności od tego gdzie odbywa się impreza możemy również przygotować mini kanapeczki, przekąski z ciasta francuskiego czy upiec pizzę.

Prezenty – podstawa dziecięcych urodzin

Każde dziecko bez względu na to ile ma lat marzy o prezentach. My jako rodzice najczęściej doskonale znamy aktualne upodobania i zainteresowania naszych dzieci. Jeśli ktoś z zaproszonych gości zapyta nas co kupić, nie bójmy się zasugerować o czym marzy nasza pociecha. Pamiętajmy jednak, żeby niczego nie narzucać i zostawić gościowi ostateczny wybór prezentu. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup absurdalnie drogiej lub wymyślnej zabawki o jakiej marzy nasze dziecko, nie stawiajmy więc nikogo w kłopotliwej sytuacji.

Jak widać organizacja dziecięcych urodzin to czasochłonne i odpowiedzialne  zajęcie. Warto jednak pamiętać, że odbywają się one tylko raz w roku i zrobić wszystko by na dziecięcej buzi gościł uśmiech, a impreza była niezapomnianą.