Ciekawe informacje

życzenia na roczek

Życzenia na roczek i inne zaszczytne okazje – wiersze, sięgające do serca

Nasze życie składa się z chwil, na które składają się te zwyczajne i te niezwykłe. Życzenia okolicznościowe, czy to z okazji urodzin, rocznicy ślubu czy też przejścia na emeryturę znaczą te momenty i czynią je niezapomnianymi. Słowa, które kierujemy do obdarowywanej osoby, powinny składać się ze szczerych, płynących prosto z serca uczuć i być oryginalnymi w swoim wyrazie. Niech będą luksusem zamykającym w nieprzemijającej szkatule serdeczności i przypomnieniem na późniejszy czas wyjątkowości dnia. Wbrew pozorom napisanie przesłania z okazji jakiegoś wydarzenia nie są prostym zadaniem. Przykładem mogą być życzenia na roczek. Niby kierujemy je do małego dziecka, które niewiele jeszcze rozumie, ale z drugiej strony do osoby, która kiedyś wróci do tych słów, by już świadomie zobrazować sobie ten szczególny dzień. Podobnie jest z życzeniami dla księdza — osoby duchownej, która dla wielu jest nieodgadnioną osobowością. Czy warto sięgnąć po wzór, a może lepiej obudzić sobie nieodkryte pokłady weny twórczej i pokusić się o samodzielne stworzenie serdecznego przekazu? 

Nieszablonowo, za to wyjątkowo

“Z całego serca życzę Ci” – śpiewali Skaldowie, tak też rozpoczyna się większość naszych życzeń okolicznościowych. Później przychodzi pustka i zazwyczaj kończymy życzeniem wszystkiego najlepszego, zdrowia i uśmiechu. Nie ma w tych życzeniach niczego złego, ale daleko im od oddania wyjątkowości dnia i personalizacji. Tymczasem każda osoba jest jakaś, ma swoje marzenia, pasje, zalety. Poszukiwanie czegoś innego, niż suchego szablonu rozpocznijmy od  zobrazowana sobie jubilata, a pasujące do niego słowa, które będą współgrały z naszymi intencjami, znajdziemy na dobrych stronach internetowych (np.www.zyczeniowo.pl), które proponują nam wiele nietuzinkowych, acz pięknych życzeń. Wśród setek propozycji z całą pewnością znajdziemy ten jeden szczególny tekst, który zostanie zauważony i będzie się wyróżniał spośród wielu innych, do złudzenia podobnych. Eleganckie życzenia bożonarodzeniowe nie będą już kopią tych poprzednich, a życzenia dla księdza przestaną być kłopotliwe. 

Na wesoło, ale z taktem

Życzenia okolicznościowe nie muszą być ani nudne, ani nadęte. Spoglądając na te, które proponuje nam https://zyczeniowo.pl/zyczenia-roczek/ przekonamy się, że życzenia na roczek mogą być jednocześnie zabawne i wzruszające. Utkane ze wspomnień pierwszego roku i przeplatane radością staną się na przyszłość luksusową bombonierką wspomnień, która przyniesie wiele radości. W końcu małe dziecko kiedyś stanie się dorosłym człowiekiem, który będzie budował obraz swojego dzieciństwa na podstawie zasłyszanych wspomnień, zdjęć i właśnie życzeń. Szukając słownego podarunku dla rocznego dziecka, przyjrzyjmy się mu uważnie, odnajdźmy w nim charakter i odnieśmy do tego wybrany tekst, który stanie się trampoliną pełną wesołych i — wbrew pozorom — nieprzemijających serdeczności.