Ciekawe informacje

Profesje w World of Warcraft The Burning Crusade

Profesje w World of Warcraft The Burning Crusade

W World of Warcraft TBC istnieje wiele sposobów na “ukończenie” Twojego Mistrza. Przede wszystkim musisz osiągnąć nowy level cap w The Burning Crusade. Po drugie, musisz poświęcić dużo czasu na zdobywanie Reputacji pomiędzy wieloma frakcjami, aby otrzymać nagrody. Ponadto, będziesz musiał odwiedzać Dungeony i Raidy, aż do momentu, gdy pojawią się w nich idealne wyposażenie dla Twojej postaci. Co warte podkreślenia, masz możliwość zwiększenia potencjału swojego bohatera poprzez dodanie odpowiednich profesji. W zależności od rasy i klasy, profesja może być błogosławieństwem lub ciężarem. Biorąc to pod uwagę, w tym artykule o Najlepszych Profesjach WoW TBC przedstawimy Ci najlepsze opcje.

Dzięki temu będziesz wiedział, co zrobić, gdy zaczynasz swoją pierwszą postać (lub następną), jeśli chodzi o perfekcyjny build. Kolejną rzeczą, której będziesz potrzebował, jest wiedza o tym, jak najlepiej podnieść poziom Twojego Czempiona.

Sprawdź: How Blizzard Betrays Itself And Its Fans

Profesje w World of Warcraft

Mimo, że możesz znaleźć wiele sposobów na wykorzystanie swoich profesji, ich głównym celem jest ulepszenie Twojej postaci. Dlatego będziesz miał do dyspozycji wiele narzędzi, które dadzą Ci przewagę na polu bitwy. Zanim jednak zaczniemy, musisz skupić swoją energię na tym, czego oczekujesz od profesji.

Przede wszystkim, masz te profesje, które dają więcej narzędzi do Twojego arsenału. Jeśli jesteś jednym z tych graczy, którzy lubią korzystać z wielu umiejętności bardów, te profesje są dla Ciebie. Na przykład, Alchemia i Inżynieria dają Ci możliwość interakcji z klawiaturą.

Po drugie, można znaleźć, że Profesje, które daje więcej opcji wyposażenia. Innymi słowy, zamiast ciągłego farmowania w jednym Dungeonie/Raid w poszukiwaniu dropów, możesz je sobie sam stworzyć. W tej kategorii znajdziesz takie opcje jak Kowalstwo, Krawiectwo, Skórzana robota, czy “nowe” Jewelcrafting.

Wreszcie, jeśli uważasz, że przechowywanie wszystkich przedmiotów i wypełnianie receptur to strata złota, możesz zamiast tego sprzedać swoje dobra. I tak możesz wybrać pomiędzy tymi profesjami, które dadzą Ci więcej materiału do handlu w Domu Aukcyjnym. Górnictwo, Zielarstwo i Skórnictwo wypełnią Twój bank w mgnieniu oka.

Poza tymi kategoriami, możesz znaleźć profesje według ich natury:

  • Gathering: Tutaj znajdziesz te opcje, które wydobywają dla Ciebie niezbędne materiały. Odpowiednio, nie ma zbyt wiele nauki, aby zrozumieć te profesje. Musisz iść w kierunku zakładu lub węzłów rudy, aby wydobyć towar. W rzeczywistości, zazwyczaj pracują one, aby dać Ci wystarczająco dużo elementów, aby ukończyć receptury dla innych profesji. Opcje zbieractwa, które możesz znaleźć w World of Warcraft to Górnictwo, Zielarstwo i Skórnictwo.
  • Produkcja: Ich głównym celem jest dodanie większej ilości narzędzi dla Twojej postaci. Poprzez receptury odkryjesz, co chcesz zbudować i jakie materiały są potrzebne. Jeśli zrobisz to poprawnie, w końcu będziesz miał więcej przedmiotów w swoim ekwipunku, które dadzą więcej mocy Twojemu bohaterowi. W zależności od poziomu profesji, wymagania receptur mogą wymagać dużo pracy, aby je zdobyć. Na liście profesji produkcyjnych znajdziesz Alchemię, Kowalstwo, Inżynierię, Jubilerstwo, Skórnictwo i Krawiectwo.
  • Usługi: Umiejętności, których nauczysz się w tej grupie, zauważasz, że wykorzystują one materiały, ale nie produkują niczego w Twoim ekwipunku. Mimo to wzbogacają one różne elementy WoW o dodatkowe statystyki. Rzeczywiście, w tej kategorii znajdziesz Zaklinanie jako jedyną profesję podstawową jako usługę.

Profesje w The Burning Crusade według rasy i klasy

W tej części przewodnika po profesjach WoW TBC skupimy się na tych elementach, które dają Ci przewagę, gdy wybierzesz odpowiednią rasę lub klasę. Nie są to wprawdzie jedyne zasady, których należy przestrzegać w World of Warcraft, ale dają Ci one korzyści, jeśli weźmiesz pod uwagę dostępne opcje.

Najlepsze profesje w The Burning Crusade według rasy

Krwawe Elfy: Jeden z Racial Passives daje Ci przewagę, rozpoczynając Enchanting z 10 punktami.

Tauren: Z dodatkowymi 15 punktami w Zielarstwie możesz stosunkowo szybciej zebrać więcej kwiatów w ważniejszych miejscach.

Gnome: Jeśli interesujesz się inżynierią, to jest to najlepsza rasa dla tej profesji. W rzeczy samej, kiedy zaczniesz jako Gnome, otrzymasz 15 punktów umiejętności w Inżynierii.

Draenei: Jeśli chcesz zacząć i szukać różnych elementów, które daje Ci The Burning Crusade, to jest to najlepsza opcja. Jeśli zaczniesz jako Draenei, otrzymasz dodatkowo 5 punktów umiejętności na Jewelcrafting (nowa profesja).

Najlepsze profesje w The Burning Crusade według klas

Ciężka zbroja: Wiele klas potrzebuje różnych elementów wyposażenia, aby wytrzymać obrażenia powstałe podczas każdego spotkania. Jeśli połączysz Kowalstwo i Górnictwo z Paladynem lub Wojownikiem, otrzymasz mnóstwo korzyści, które wzmocnią Twoją postać. Nie ma nic lepszego, jeśli samemu się to zrobi.

Casters: Ponieważ wielokrotni casterzy w WoW wymagają wielu magicznych urządzeń (Mage, Priest lub Warlock), możesz skorzystać z zalet, które uzyskasz dzięki Enchanting i Tailoring. Kiedy posiadasz już tę parę profesji, możesz tworzyć swoje Szaty i wzbogacać je o liczne enchantmenty. Pamiętaj, aby zniszczyć wszystkie rzadkie przedmioty, które nie będą Ci potrzebne do receptur Enchantingu.

Druidzi: Kiedy będziesz mógł być swoim własnym “Mountem”, będziesz wiedział, że mobilność nie będzie żadnym problemem. Innymi słowy, możesz z każdym Druidem wybrać dwie profesje Gathering i złapać wszystko, co zobaczysz na swojej drodze. Z tą zaletą, będziesz miał więcej materiałów, które mogą wymagać pełnej obsługi Banku.

Wszystko inne: Połączenie Zielarstwa i Alchemii da Ci przewagę nad Twoją klasą, bez względu na to co wybierzesz. Ponieważ będziesz miał do dyspozycji Mikstury o różnych efektach, zawsze możesz mieć przy sobie coś, co zwiększy Twój potencjał w walce. Ponadto, dodatkowe mikstury lecznicze są zawsze mile widziane.