Ciekawe informacje

materac

Co powinniśmy wiedzieć o dwustronnych materacach

Dobry materac jest na wagę złota. Na rynku dostępne są materace dwustronne. Dają one nam duże możliwości. Możemy je przekładać na drugą stronę w zależności od potrzeb. Materac jest za twardy? Jeden obrót materacem i możemy spać na miękkim materacu. Materac grzeje jak stado owiec? Obracamy materac na drugą stronę i czujemy przyjemny chłodek, jaki daje nam bawełniana strona. Poplamimy materac dwustronny? Przekładamy go na drugą stronę i śpimy na czystej stronie. To oczywiście drobny żarcik.

Materac lato-zima

Dwustronny materac może zapewnić nam odpowiedni komfort zarówno w zimie, jak i w lecie. Materac na lato może mieć powłokę, która zagwarantuje nam chłodek podczas snu np. powłokę z bawełny. Z kolei na zimę sprawdzi się materac z owczą wełną. Doskonałe materace na zimę i lato ma w swojej ofercie firma Anhel. Która do produkcji materacy używa materiałów tj.:

  • owcza wełna;
  • końskie włosie;
  • bawełna;
  • filc;
  • lateks;
  • kokos.

Są to materace, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Spełniają one normy EU. Dwustronne materace należy przewrócić na drugą stronę, gdy przychodzą cieplejsze dni. Kilka miesięcy później ponownie przekładamy je na drugą stronę. 

Dwustronny materac o różnym stopniu twardości idealny dla nastolatków

Dwustronny materac o różnym stopniu twardości nie jest zarezerwowany dla ludzi niezdecydowanych. To idealny materac dla nastolatków. Dojrzewający nastolatkowie zmieniają się bowiem również pod względem wagi. W pewnym momencie miękka strona materaca może okazać się dla nastolatka za miękka. Będzie miało to nie tylko zły wpływ na komfort podczas snu. Zbyt miękki materac może odbić się na postawie kręgosłupa. Dlatego kupując materac dla nastolatka, warto zwrócić uwagę na to, aby jedna strona materaca była twardsza. Pozwoli nam to na dopasowanie materaca do potrzeb nastolatka, który stale rośnie. Dzięki dwustronnemu materacowi o różnym stopniu twardości zaoszczędzimy pieniądze na zakup nowego, twardszego materaca. Szkoda byłoby w ciągu jednej dekady dwa razy wydawać pieniądze na materac dla dziecka.

Dwustronne materace – obie strony są takie same

W jakim celu producent oferuje nam dwustronne materace, które z obu stron są identyczne? Czy naprawdę ma to służyć ukrywaniu plam do czasu, gdy postanowimy je usunąć? Dwustronne materace tego typu mają na celu przedłużyć żywotność naszych materacy. W tym celu materac przy każdej zmianie pościeli należy przekładać na drugą stronę. Pozwoli to piance, która wypełnia materac odpocząć. Dzięki takiemu zabiegowi materac będzie nam służył nawet kilka lat dłużej. Z matematycznego punktu widzenia powinien nam on posłużyć nawet dwadzieścia lat. Podczas zakupu materaca lub pokrowca warto zwrócić uwagę, aby pokrowiec miał uchwyty. Ułatwią one nam obracanie oraz przenoszenie materaca. Co ciekawe materac powinniśmy przekładać nie tylko na drugą stronę, ale również zmieniać pozycję góra-dół. Obracanie materaca góra-dół jest możliwe również przy materacach jednostronnych oraz materacach dwustronnych, w których obie strony znacznie się od siebie różnią. W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu wgłębienia w materacu w największym miejscu ucisku.

Będąc świadomym tego, dlaczego materace mają dwie strony, możemy jeszcze bardziej dopasować je do naszych potrzeb. Dzięki właściwościom materacy dwustronnych wzrasta nasz komfort podczas snu, cieszymy się dobrym zdrowiem oraz przedłużamy żywotność materaca o kilka lat.