Ciekawe informacje

odboje gumowe

Dlaczego warto zainwestować w odboje gumowe?

Odboje gumowe to niezbędny element wielu hal produkcyjnych, magazynów oraz punktów przeładunkowych. Ich podstawową funkcją jest zabezpieczanie ścian, narożników i ramp. Z łatwością da się je dopasować do potrzeb każdego przedsiębiorstwa, gdyż występują w wielu kształtach i rozmiarach. Odboje gumowe nie tylko ochronią infrastrukturę, lecz także przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa pracowników, są więc niezbędnym elementem wielu firm!

Czym są odboje gumowe?

Odboje gumowe to elementy wykonane z niezwykle trwałej i odpornej gumy, ich podstawową funkcją jest pochłanianie całej siły uderzenia. Elementy te są szczególnie przydatne w firmach przeładunkowych i środowiskach gdzie niezbędne jest częste używanie wózków widłowych oraz innych pojazdów mechanicznych. Odboje wykonywane są z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału EPDM, który doskonale amortyzuje uderzenia. Dostępność wielu rozmiarów sprawi, że z łatwością dopasują się do każdej ściany, narożnika, czy rampy. Stosowanie odbojnic gumowych zapewnia ochronę poszczególnych przedmiotów i miejsc, a także niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie pracowników!

Dlaczego warto zakupić odboje gumowe?

Odboje gumowe umieszczone w miejscach najbardziej narażonych na obicia to wieloletnia inwestycja w finanse i bezpieczeństwo firmy. Właściwie rozmieszczone ułatwiają przeładunek towaru, gdyż kierowca ma możliwość podjazdu pod samą rampę, nie martwiąc się ewentualnymi uszkodzeniami infrastruktury, czy pojazdu. Odboje pozwolą więc zapobiegać zniszczeniom, a tym samym pomogą zgromadzić oszczędności, normalnie przeznaczane na regularne naprawy i remonty. Warto również wiedzieć, że odbojnice gumowe to elementy bardzo odporne na wszelkie zniszczenia oraz zmienne warunki atmosferyczne, właściwie użytkowane będą więc spełniały swoją funkcję niezmiennie przez wiele lat!

Odboje gumowe to produkt uniwersalny, który z łatwością można dopasować do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Występują w różnych kształtach i wielkościach. Umieszczane są na skraju rampy, bądź naczepy najczęściej będą miały kształt prostokątny. Odpowiednio dobrane mogą jednak zabezpieczać słupy, filary i ściany. Ze względu na sposób działania odbojnice dzielą się na dwa rodzaje: zwykłe i paraboliczne. Pierwsze, pochłaniają siłę uderzenia, nie zmieniając kształtu, drugie natomiast odkształcają się pod wpływem uderzenia, po to, by po chwili wrócić do pierwotnego położenia. Odboje mogą więc z powodzeniem zabezpieczać infrastrukturę dużych magazynów i hal produkcyjnych. Mniejsze wersje natomiast sprawdzą się w sklepach czy nawet prywatnych domach!