Ciekawe informacje

złoty pierścionek

Odpowiedni dobór pierścionka symbolem elegancji, dobrego smaku i spełnieniem kobiecych marzeń

Pierścionek jest najstarszym z kobiecych dodatków ozdobnych, którego tradycja sięga czasów egipskich faraonów. Obecnie noszony również przez mężczyzn spełnia różne funkcje i ma wiele znaczeń, może być symbolem obietnicy lub deklaracji, albo po prostu, wzbogacać dzienną lub wieczorową stylizację.     

Wybór pierścionka zależy od wielu czynników, takich jak chociażby wiek i panujące trendy w modzie, ale przede wszystkim od indywidualnego gustu i okazji, na którą chcemy włożyć swój nowy klejnot.

Jednym z ważnych priorytetów determinujących wybór odpowiedniego pierścionka, jest materiał, z którego został wykonany, a może to być srebro, złoto, stal nierdzewna lub nawet silikon.

Asortyment pierścionków ze srebra

 Srebrny pierścionek to evergreen wśród asortymentu tych wyrobów, szczególnie polecany dla młodych dziewczyn i tych, które kochają prostą biżuterię. Pierścionek ze srebra jest uniwersalnym dodatkiem, który doskonale nadaje się do stylu casual i stylu nieformalnego, ale może być również noszony na bardziej eleganckie okazje, w tym przypadku powinno się jednak wybrać model o wyjątkowym, oryginalnym wykończeniu.                                                                                                                                                                                                                                                          Wybór srebrnych pierścionków charakteryzuje się zróżnicowaniem i nigdy nie jest nudny. Można zdecydować się zarówno na prosty, dyskretny pierścionek z niewielkim oczkiem, jak też na bardziej skomplikowany, z rodowanego srebra, otoczony komplementarnymi kamieniami. Warto zaznaczyć, że wiele z oferowanych przez sprzedawców pierścionków ze srebra doskonale reprezentuje trendy ostatnich lat. 

Zalety wyboru pierścionka ze złota

  Złoty pierścionek jest z pewnością jednym z najbardziej popularnych rodzajów tych ozdób używanych przy ważnych okazjach. Pierścionek z żółtego złota jest kwintesencją symbolu ślubu, podczas gdy na zaręczyny i inne ważne okazje, takie jak srebrny ślub, ludzie zazwyczaj wybierają białe złoto. Natomiast na bardziej formalne i eleganckie okazje polecane jest noszenie pierścionków z żółtego lub białego złota.

Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z odrobiny oryginalności, dobrym rozwiązaniem jest kombinacja dwóch pierścionków, jednego w kolorze srebrnym i jednego w kolorze złotym. W tym przypadku właściwym wyborem jest pierścionek ozdobiony mikrokryształkami, odpowiedni na każdą okazję, ponieważ jego prosty styl łagodzi dominującą obecność złotego modelu.                 Ponadto można zdecydować się na pierścionek z różowego złota, który stał się jest jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Ten elegancki i wyrafinowany pierścionek może podkreślić prosty i stonowany wygląd oraz uzupełnić najbardziej eleganckie stroje.

Różnorodność form pierścionków z silikonu

Wybierając pierścionek, można odważyć się i bawić bez ograniczeń. Jedna z najbardziej lubianych i najbardziej uniwersalnych kolekcji, które ostatnio pojawiły się w sprzedaży, to pierścionki silikonowe oferowane w szerokiej gamie kolorów, idealne na nieformalne okazje, często ozdobione pavè z przezroczystych kryształów, do noszenia zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem.  Myśląc o wyborze pierścionka, należy pamiętać, że w sprzedaży można znaleźć również pierścionki z drogimi kamieniami szlachetnymi, gdzie brylanty i diamenty w połączeniu ze złotem odgrywają pierwszoplanową rolę.  Ale na niższych poziomach piramidy kobiecych pragnień istnieje długa seria wariantów związanych z innymi kamieniami, takimi jak opal, szafir, ametyst, szmaragd, akwamaryn, kwarc różowy, kryształ górski i bursztyn.