Ciekawe informacje

telefon

Jak podłączyć pendrive do telefonu?

Smartfony pełnią dziś praktycznie funkcje komputera mobilnego, co oznacza, że bez względu na to, ilu producentów zwiększy w nich ilość pamięci, właściciele dążą do rozszerzenia możliwości swoich urządzeń poprzez podłączanie napędów USB.

Zasilanie pendrive’a ze smartfona bardzo wyczerpuje baterię, ale nie do tego stopnia, że ją uszkodzi. Połączenie nie uszkodzi również wewnętrznego urządzenia smartfona, jeśli zostanie wykonane profesjonalnie. Telefon może mieć złącze microUSB lub nie. Niektóre modele rozpoznają nierootowane dyski flash. Jeśli smartfon obsługuje funkcję OTG, to urządzenie USB zawarte w urządzeniu zostanie wykryte automatycznie. Aby podłączyć pamięć flash USB do smartfona, będziesz potrzebować:

  • specjalnego kabla lub adapteru typu USB OTG. Po jednej stronie kabla znajduje się złącze microUSB, a po drugiej zwykłe wejście USB;
  • pobranej aplikacji.

Pełny dostęp do plików systemowych jest dostępny w telefonach na różne sposoby, w zależności od marki i modelu. Musisz spojrzeć na instrukcje dotyczące swojego telefonu, a następnie przeszukać Internet w celu uzyskania wskazówek, jak uzyskać dostęp do roota. Są do tego uniwersalne programy, na przykład – Kingo Root. W przypadku niektórych modeli pełny dostęp oznacza flashowanie. Najprostszym sposobem podłączenia smartfona będzie kabel OTG USB – C

Kabel otg usb-c: zastosowanie

Port USB OTG jest używany nie tylko w smartfonach i tabletach. Jest również używany w niektórych innych urządzeniach, na przykład w odtwarzaczach, radiach samochodowych, telewizorach, drukarkach. Urządzenia wyposażone w USB OTG mogą bezpośrednio łączyć nośniki USB z treściami multimedialnymi i pozwalać na słuchanie muzyki, oglądanie filmów lub drukowania obrazów i dokumentów. Drukarki z tą funkcją są powszechnie nazywane drukarkami do druku bezpośredniego.

W tych urządzeniach (z wyjątkiem smartfonów i tabletów) port jest „jednokierunkowy”, to znaczy port w urządzeniu służy tylko do podłączania pasywnych urządzeń pamięci masowej USB. Aby połączyć się z komputerem, używany jest inny port USB. Jednocześnie w smartfonach i tabletach z portem USB OTG port ten jest „dwukierunkowy”, czyli może służyć zarówno do podłączenia urządzeń pasywnych, jak i do podłączenia do komputera. Zgodnie z przyjętą terminologią, aktywne urządzenie USB nazywane jest hostem USB. I właśnie tym stają się smartfony i tablety, gdy „pendrive” i inne urządzenia są do nich podłączone przez USB OTG.

Najbardziej rozpowszechniony jest port USB OTG do podłączania dysków zewnętrznych z tymi plikami, które nie muszą być stale obecne w smartfonie (tablecie). Jeżeli np. pliki z mapami obszaru offline muszą być na stałe zapisane w smartfonie (w pamięci wewnętrznej lub na karcie micro-SD ); zbiór filmów lub albumów ze zdjęciami można przechowywać na dysku flash USB i podłączać w razie potrzeby.

Kable OTG USB-C i nie tylko znajdziesz na hamamobile.pl

Dość wygodne jest również podłączenie aparatu. Możesz na przykład pobrać z niego świeże zdjęcia, obejrzeć je na stosunkowo dużym ekranie; a następnie wybrane można wysłać znajomym lub zamieścić w Internecie. Innym, nieco „niestandardowym” zastosowaniem urządzeń mobilnych z USB OTG jest ładowanie innych urządzeń (jako Power Bank).

Jednym z uroków urządzeń z Androidem jest to, że obsługują one podłączanie wszelkiego rodzaju urządzeń za pomocą zwykłego złącza USB. Kabel OTG jest zainstalowany w MicroUSB twojego gadżetu.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy masz kabel OTG, jest podłączenie pendrive’a do smartfona. W większości przypadków nie będzie to trudne. Wszystko zależy od oprogramowania zainstalowanego na twoim urządzeniu. Większość współczesnych producentów zapewnia obsługę OTG na urządzeniach z Androidem. Jeśli telefon rozpoznał dysk flash USB, to dlaczego nie spróbować podłączyć do niego karty SD za pomocą czytnika kart? Można z nią pracować w dowolnym menedżerze plików. Ostatnim typem urządzeń do mobilnego przechowywania danych są zewnętrzne dyski twarde.

Jedną z zalet USB Type-C jest możliwość wykorzystania interfejsu USB 3.1 do przesyłania danych, co pozwala na zwiększenie przepustowości do 10 Gb / s. Jednak USB typu C i USB 3.1 nie są terminami równoważnymi i zdecydowanie nie są synonimami. W formacie USB Type-C można zrealizować możliwości USB 3.1 i USB 3.0, a nawet USB 2.0. Zintegrowany kontroler określa obsługę określonej specyfikacji. Oczywiście porty USB typu C częściej pojawiają się na urządzeniach obsługujących duże szybkości przesyłania danych, ale nie jest to dogmat. Przypomnijmy, że nawet przy implementacji możliwości USB 3.1 możliwe są różnice w maksymalnej szybkości przesyłania danych. W przypadku USB 3.1 Gen 1 jest to 5 Gb / s, USB 3.1 Gen 2 to 10 Gb / s.