Ciekawe informacje

pies

Idealne szelki dla dużego psa

Właściciele pragną zapewnić swoim psom jak najlepsze warunki do godnego życia i zabawy. Prócz odpowiedniej jakości pożywienia czy posłania, warto zadbać także o akcesoria i gadżety, które nasz pies użytkuje. Jednym z najbardziej kluczowych jest odpowiedni dobór szelek, zwłaszcza dla psów o dużych gabarytach. Jak dobrać idealny model szelek dla swojego psa? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Szelki dla dużego psa – czym kierować się podczas ich wyboru? 

Szelki dla dużych psów są produktami dedykowanymi specjalnie dla dużych ras. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru modelu dla naszego psa? Szelki dla dużego psa przede wszystkim powinny posiadać regulacje pasków na wysokości klatki piersiowej oraz szyi. By nasz pies mógł czuć się w nich komfortowo, wygodnie i bez skrępowanych ruchów, ich rozmiar musi być idealnie dopasowany. 

Warto, by szelki dla dużego psa były typem guard tailup bądź model wyposażony był w niezwykle praktyczny przy psach o sporym gabarycie uchwyt tailup. Pionowa rączka pozwala nam na doskonałą kontrolę naszego psa, szybkie przytrzymanie w nagłych sytuacjach. 

Wybierając szelki dla dużych psów warto zwrócić także uwagę, by zawierały one elementy odblaskowe. Spacery czy treningi po zmroku są dla czworonogów najbardziej niebezpieczne. Element odblaskowy na szelkach od razu sprawi, że nasz pies będzie doskonale widoczny dla nas i innych. Także nasze bezpieczeństwo będzie lepsze dzięki odblaskom na szelkach naszego psa. 

Design szelek dla psów o sporych gabarytach

Prócz walorów funkcjonalnych, szelki dla dużych psów produkowane są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy zdecydować się na modele w jednolitej, gładkiej kolorystyce, która idealnie będzie pasować do koloru sierści naszego psa. Możemy zdecydować się na szelki w ciekawe wzory, bądź dobrać ich kolor do naszej kurtki czy torebki, by nawet na spacerze z własnym czworonożnym przyjacielem czuć się modnie i atrakcyjnie. 

Najwyższa jakość wykonania

Szelki dla dużego psa muszę być bardzo trwałe i solidne. Co ważne, wewnętrzna część szelek powinna być wyposażona w oddychającą siateczkę, dzięki której wilgoć z psiej sierści będzie odprowadzana. Modele szelek dla sporych czworonogów muszą mieć bardzo solidne, metalowe klamry i pierścienie – psy o dużej masie mają bardzo dużo siły. Jednym z najbardziej trwałych materiałów jest OXFORD, dzięki któremu szelki w nienagannej kondycji posłużą naszemu psu na długi czas. 

Wybierz perfekcyjnie dobrane szelki dla swojego najlepszego przyjaciela, i ciesz się udanym spacerem czy treningiem każdego dnia!.